Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Balandžio 19. Įvykių suvestinė.

SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS oficiali svetainė www.krepsinistau.lt pristato balandžio 19 dienos svarbiausių įvykių suvestinę. Kas pagerino senai gyvuojantį lygos rekordą? Kas šventė svarbias pergales? Kas patyrė eilines nesėkmes? Atsakymai į šiuo ir kitus svarbiausius klausimus balandžio 19 dienos turo apžvalgoje.

/TRUMPA BALANDŽIO 19 RUNGTYNIŲ APŽVALGA/

SIETUVA 23 – BC BEDUGNĖ 56:73

Devynių rungtynių seriją nutraukė ketvirtą kėlinį kaip iš natų sužaidę „H“ grupės autsaideriai:Į dvikovą neatvykus keturiems pagrindiniams žaidėjams „Sietuvą 23” į priekį traukti ėmėsi Tomas Matuliukštis ir Tadas Gečys. Pirmą kėlinį šių žaidėjų vedama komanda laimėjo 16:14, tiesa pranašumas galėjo būti ir didesnis, tačiau Vitalius Bosijakas pataikė iš toli „BuzzerBeater‘į“. Antrajame ketvirtyje Tomas Matuliukštis vienas prieš vieną apžaisdamas jį dengiančius oponentus ir toliau „šokdino“ visą „BC Bedugnės“ komandą, visgi pastaroji pataikė kelis svarbius metimus ir įpusėjus rungtynėms atsiliko tik 3 taškais 30:33. Trečio kėlinio metu ir toliau aikštelėje matėme „išlygintų“ jėgų komandų dvikovą. Keli tritaškiai lėmė, kad pasitikėjimo savo jėgomis nestokoję klasiokai per 30 minučių azartiško krepšinio įgijo 7 taškų persvarą. Ketvirtas kėlinys prasidėjo komandų taikliais metimais, o po Tomo Matuliukščio eilinio dvitaškio „Sietuvos 23” pranašumas šoktelėjo iki 9 „akių“. Žiūrėjimas į tolstančius varžovus kaip reikalas įpykdė „BC Bedugnės“ žaidėjus kurie po Vitaliaus Bosijako tritaškio atgijo ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų. Net 32 minutes stabdant varžovų atakas vargo neturėję „sietuviečiai“ per likusį laiką sulaukė varžovų tritaškių krušos, nuo kurios neturėję kur „pasisplėpti“ ketvirtą kėlinį pralaimėjo net 9:33.

„Sietuvos 23“ komandos nuo netikėto pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidę Tomas Matuliukštis ir Tadas Gečys kurie atitinkamai pelnė 24 ir 21 tašką. „BC Bedugnės“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė 19 taškų surinkęs Albertas Jonas Bareišis (13 atk. kam.), Vitalius Bosijakas pridėjo 18, Valerij Šemis 14, Rolandas Šemis 12.

BET KOKS – ŠKK ŠNAPIAI 74:73

„Bet Koks“ sukūrė stebūklą ir rungtynių gale panaikino 7 taškų deficitą:Pirmą kėlinį „ŠKK Šnapiai“ pradeda bandymais išnaudoti savo priekinę liniją ir pirmieji sugeba įgyti nežymų pranašumą. Prastai pataiko abi komandos, o nedidelis rezultatyvumas lemia 12:11 minumalų „Bet Koks“ pranašumą. Antrą ketvirtį „Bet Koks“ pradeda dvitaškiu, tačiau kaip ir į kiekvieną sekantį „šnapiai“ atsako tuo pačiu. Agresyviai „sujudę“ po krepšiais Tado Gimžausko vedami  praėjusio sezono aštuntfinalio dalyviai prieš naujokus po 20 minučių kietos kovos pirmavo 31:25. Antrą rungtynių dalį „Bet Koks“ pradeda tritaškiu su pražanga ir sumažina savo atsilikimą iki 2 taškų, „ŠKK Šnapių“ žaidėjai kelis kartus dar sugeba padidinti persvarą, tačiau komandai „įgriuvus“ į duobę „Bet Koks“ greitai tuo pasinaudoja ir trečią kėlinį laimi 20:15 rungtynių rezultatą sumažindami iki „minus“ vieno 45:46. Ketvirtą labai rezultatyvų kėlinį puikiai pradeda „ŠKK Šnapiai“, kurių atakos „Bet Koks“ žaidėjams vis sunkiau sustabdomos. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei „ŠKK Šnapiai“ pirmauja 73:66, o aikštelėje pasirodę Andrius Švedas ir Tauras Minius byloja faktą, kad komanda jau patikėjo savo pergale (šie žaidėjai žaidžia tik tada kai rezultatas yra aiškus). Pastarajam nepataikius iš toli, kamuolį sugriebia Donatas Ditkevičius, kuriam varžovai kerta per rankas. Po netaiklių šio puolėjo metimų kitoje aikštelės pusėje tritaškį skubėdamas „šveičia“ Donatas Balandis „bingo“ 69:73. „Šnapiai“ likę be patyrusių gynėju nesugeba įžaisti kamuolio, kuris aikštelę palieka nuo Andriaus Švedo kojos, o sekundžių vilties turėję „Bet Koks“ šauna dar vieną tritaškį. Šį kartą Andrius Švedas nespėja prie Kazio Kanevičiaus 72:73. Rungtynių didvyriu tampa Donatas Balandis, kuriam užtenka vos kelių sekundžių perimti iš varžovų kamuolį ir metimu iš po krepšio padėti galutinį tašką šiose fantastiškai pasibaigusiose rungtynėse. Per paskutinius tris sezonus „ŠKK Šnapiai“ paskutinę rungtynių sekundę pralaimėjo jau trečią dvikovą, praėjusį sezoną Laurynas Kirlys (iš „KK Fuxų“) pataikė pergalingą metimą aštuntfinalyje, o sezonu ankščiau paguodos turnyro mažojo finalo metu „KK Perkūno“ žaidėjui Aurimui Gudavičiui pakako 0,3 sekundės, kad pamušęs kamuolį iš varžovų atimtų bronzos medalius.

Prie sensacingos pergalės 22 taškais prisidėjo Kazys Kanevičius, 21 Donatas Balandis dar 18 Ernesto Vysockio sąskaitoje. Tadas Gimžauskas pralaimėjusiems pelnė 25 taškus, geriausias sezono rungtynes sužaidęs Donatas Ditkevičius 20 (16 atk. kam.), Džiugo Vaitkaus sąskaitoje 21 taškas (15 atk. kam.).

BC DUGNAS – VISAD GATAVS 69:53

Gausiai į rungtynes susirinkę „dugniečiai“ neturėjo vargo su „Visad gatavs“:„Visad gatavs“ rungtynes pradeda „miegodami“, o tuo Tomo Balčiūno vedami „dugniečiai“ puikiai pasinaudoja. Gera kova dėl atšokusių kamuolių puolime leidžia kartoti netaiklius metimus. Po 10 minučių 15:13. Antrą kėlinį „BC Dugno“ komanda turi progų kontraatakuoti, tačiau vis labiau gynyboje „susikalbėti“ ėmę „Visad gatavs“ varžovų į priekį nepaleidžia ir įpusėjus dvikovai atsilieka vos tašku 30:31. Trečias kėlinys prasideda „BC Dugno“ žaidėjų  taikliais tritaškiais 37:30, tačiau netrukus savo pirmus taškus po didžiosios pertraukos pelno ir „visada pasiruošę“ 34:37. Varžovų gynyba šiai komandai po krepšiu dedelių darbų nuveikti neleidžia, todėl komanda yra priversta vis dažniau mesti tritaškius. Jei tolimi metimai kristų viskas galėjo pakrypti kitu kampu, tačiau pakrypo taip, kad „BC Dugnas“ prieš ketvirtą kėlinį susigrąžino žaidimo kontrolę į savo rankas 48:41. „Visad gatavs“ gelbėjimosi planas mesti tritaškius nesuveikia ir ketvirto kėlinio metu, o gera kova dėl atšokusių kamuolių šį kartą išsiskiriantys varžovai baudžia pelnydami lengvus taškus, taip rungtynių pabaigoje įgydami saugų atotrūkį. „Lentą“ rungtynių laimėtojai laimėjo 50-26. Stebint šias rungtynes galima buvo susidaryti nuomonę, kad „BC Dugno“ žaidėjai atėjo pasižaisti ir po ilgos pertraukos be krepšinio susigrąžinti komandinius įgūdžius, nes jei komanda būtų „pasidrąskius“ varžovų deficitas bent 10 taškų būdų didesnis.

„BC Dugnui“ pergalę lėmė užtikrintas 18 taškų surinkusio Tomo Balčiūno, 17 taškų „įsūdžiusio“ Karolio Daukšos ir 15 dar pridėjusio Ernesto Racevič žaidimas. „Visad gatavs“ kolektyvo gretose rezultatyviausias buvo Pavel Jazovit su 21 tašku, 10 blogiausias sezono rungtynes sužaidęs pridėjo Vygantas Versockas.

KK REAKTORIUS – BC KIBIRAI 108:71

„KK Reaktorius“ reguliarų sezoną baigė užtikrinta pergale:Rolandas Bajoras dvikovą pradeda taškais su varžovų pražanga ir išveda „BC Kibirus“ į priekį 3:0. Ignas Juškevičius oponentui atsako dvitaškiu 2:3, šie du žaidėjai taikliais metimais apsikeičia dar kartą, dvitaškį pataiko Linas Vitkauskas 7:5 pirmą kartą „KK Reaktorius“ priekyje. Didelių sunkumų puolime Rolando Bajoro vedami „BC Kibirai“ neturi, tačiau „įsimėčius“ varžovų metikams gynybai tenka labai rimtas išbandymas, kurio ji neišlaiko dar leisdama Ignui Juškevičiui šio kėlinio metu pasismaginti greitas atakas baigiant dėjimais. Po šio „centro“ eilinio dėjimo „KK Reaktorius“ priekyje 34:17, tačiau „BC Kibirai“ dar sugeba sumažintį atsilikimą poto kai pataiko tritaškį 20:34. Užtikrintai startavę „reaktoriečiai“ nemažina greičių ir antrajame, o tai „BC Kibirams“ nieko gero nežada, kaip toliau didėjantį deficitą, šios ekipos nelaimei varžovai pataiko ir tritaškius. Atsilikdami 33:63 „BC Kibirai“ trečią kėlinį pradeda spurtu 4:0, tačiau ir toliau puikiai metančių iš toli „KK Reaktoriaus“ žaidėjų tai visiškai negąsdina ir jie nors ir netaip stipriai, tačiau baudžia „BC Kibirus“ ir antrojoje rungtynių pusėje. „KK Reaktoriaus“ dominavimą iliustruoja puikiai trys skaičiai: atkovoti kamuoliai 54-37, rezultatyvūs perdavimai 23-7, tritaškiai metimai 16/37 prieš 3/20. Tarp 4 rezultatyviausių sezono komandų patenkantis „KK Reaktorius“ šį sezoną pirmą kartą pasiekė 100 taškų ribą.

„KK Reaktorių“ į pergalę vedė 28 taškus pelnęs Eduardas Rogačiov (8/16 tritaškiai, 12 atk. kam.), Linas Vitkauskas rungtynėse pasižymėjo 24 taškais (5/6 tritaškiai) ir puikia nuotaika, 19 pridėjo rungtynių pradžioje dėjimais varžovus baudęs Ignas Juškevičius. „BC Kibirų“ gretose 25 taškus pelnęs ir 12 atšokusių kamuolių „pasiemęs“ Rolandas Bajoras į savo sąskaitą įsirašė 9 dvigubą dublį šį sezoną, 17 pridėjo puikias rungtynes sužaidęs Jaroslav Latušinskij, 13 Giedrius Noreika.

KK ALKANI – COMMA 313 65:83

Andrius Gaidys vedė „Comma 313“ į pergalę prieš buvusią savo komandą:Rungtynių pradžioje „Comma 313” puikiai rinkosi kamuolius po varžovų krepšiu ir iškarto spurtavo 8:0. Romuald Zemlianskij dvitaškis nutraukė pirmą „ryklių“ spurtą, tačiau nepristabdė jų dominavimo, po 4 iš eilės Lino Beliūno taškų 2:12 atsiliekantys „KK Alkani“ buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Šis pasitarimas komandai išėjo į naudą ir per likusį laiką jau vyko lygi kova. Po 10 minučių „Comma 313” pirmavo 23:11. Antrą rungtynių atkarpą „Comma 313” vėl pradeda spurtu 6:0 (29:11), „KK Alkanų“ puolime trūksta drausmės, o jei atsiradus, komandos žaidimas ima gerėti ir po 20 minučių atsiliekama jau tik 27:34. Trečią kėlinį „Comma 313” pradeda taikliu metimu, tačiau du „KK Alkanų“ tritaškiai truputį vėl pristabdo šios komandos išsišokimą 33:36. Abi komandos bando žaisti greitą krepšinį, tačiau „ryklių“ pasiūlytas tempas „KK Alkaniems“ pasirodo per didelis ir prieš ketvirtą kėlinį pastarieji atsilieka jau 41:68. Ketvirtą kėlinį atsiliekantys „šiaušiasi“ ir rodo spyglius, tačiau 24:15 laimėtas ketvirtis neleidžia išvengti 3 sutriuškinimo per paskutines 4 rungtynes.

„Comma 313“ komandai 26 taškus „įraitė“ Linas Beliūnas, jam pavyko sugriebti ir 10 kamuolių, į savo buvusios komandos krepšį 16 taškų (8/11 dvitaškiai) sumetė Andrius Gaidys, Darius Rindinas ir Paulius Čėsna atitinkamai pelnė 15 ir 13 taškų. „KK Alkanų“ komandoje Paulius Cinelis ir Romuald Zemlianskij buvo rezultatyviausi sumesdami po 13.

TORES – KK FUXAI 80:99

Tritaškių rekordą pasiekęs Laurynas Kirlys „Tores“ ekipos viltis sudaužė į šipulius:Į dvikovą „Tores“ surinko 5 žaidėjus ir pirmą kartą laimę bandė be savo pagrindinio „centro“ Eriko Augūno, „KK Fuxai“ galėjodisponuoti 6 žaidėjais. Dvikovą taikliu metimu iš po krepšio pradėjo Arūnas Baronas, tačiau labai drasiai rungtynes pradėjęs Jaroslav Makevič atsakė 4 taškais be atsako išvesdamas „Tores“ į priekį. Kurį laiką „KK Fuxam“ neliko nieko kito, kaip vytis vis per metimą priekyje esančius varžovus. Ketvirčiui artėjant į pabaigą Laurynas Kirlys išlygino rezultatą 16:16, o netrukus jo ekipa įgijo rekordinę 4 taškų persvarą, kurią tritaškiu iki minimumo dar kartą sumažino Franek Subatovič. Antrą kėlinį čempionai pradėjo pirmaudami 22:19, o netrukus jų persvarą pasiekė 5 taškų atžymą 27:22. Pirmaujantys piknaudžiavo tolimais metimais, visą dėmesį skyrė puolimui, o į gynybą labai retai kada spėdavo grįžti visas penketukas. Žaidėjams iš abiejų stovyklų pataupius jėgų antrajai rungtynių daliai „Fuxai“ pirmavo 49:44. Prasidėjus trečiam kėliniui abi komandos žaidė taškas į tašką, o antrojoje pusėje Lauryno Kirlio tritaškiai leido čempionams susikrauti 14 taškų pranašumą, kurį kėlinio pabaigoje atsitiesęs „Tores“ penketukas sumažino iki 6 taškų. Ketvirtą kėlinį „Tores“ pradėjo ramiai ir užtikrintai, po Eduard Bielskij tritaškio ir Jaroslav Makevič metimo „rožinių“ pranašumas ištirpo iki minimumo. Tokie varžovų aktyvūs veiksmai išjudino „KK Fuxus“ ir jie daugiausiai Arūno Pranevičiaus metimų dėka spurtavo 7:0, po ilgesnio laiko įgydami saugesnį atotrūkį. „Tores“ komandai  puolime per likusį rungtynių laiką pavyko išvengti duobių, tačiau gynyboje nesisekė sugaudyti lengvus taškus iš po krepšio pelnančių puolėjų bei tritaškių lietumi apipylusio Lauryno Kirlio.

Per vienas rungtynes pataikytų tritaškių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS rekordą pagerinęs Laurynas Kirlys „KK Fuxams“ surinko 51 tašką (15/27 tritaškiai), 23 taškus (16 atk. kam.) pridėjo Arūnas Pranevičius dar 12 jo bendravardis Baronas. „Tores“ komandai taškų lenktynėse neblogai laikytis leido 31 tašką surinkęs Franek Subatovič, 20 pridėjęs Eduard Bielskij bei vienu mažiau (19) surinkęs Alik Lipnievič.

KK IŠJUNK ŠVIESĄ – BROLIAI ŠAUNUOLIAI 67:72

Geležinė gynyba ketvirtajame kėlinyje lėmė „Broliams Šaunuoliams“ reguliaraus sezono nugalėtojų titulą:„Broliai Šaunuoliai“ po „KK Reaktoriaus“ pergalės prieš „BC Kibirus“ norėdami išsaugoti pirmą reguliaraus sezono poziciją neturėjo kur trauktis ir privalėjo įveikti vicečempionus „KK Išjunk šviesą“. Dvikovą nežymiai geriau pradėjo „Broliai Šaunuoliai“, tačiau po 2 iš eilės Luko Motiejūno tritaškių „KK Išjunk šviesą“ komanda atgijo ir įgijo 3 taškų pranašumą, tačiau neilgam. „Broliai Šaunuoliai“ po 2 atakų be atsako grįžo į priekį 12:11. Per vėliau trukusias atakas „broliai“ nebuvo pavojingi, o didesnį norą parodę Pauliaus Leščinsko, Tomo Zdanavičiaus bei Luko Motiejūno vedini vicečempionai laimėjo ketvirtį 17:14. Įpusėjus dvikovai šiai komandai jau pavyko susikrauti ir 9 taškų pranašumą 39:30. Po didžiosios pertraukos „Broliai Šaunuoliai“ pamažu ėmė lipti „KK Išjunk šviesą“ žaidėjams ant kulnų, o pastarosios komandos įžaidėjas Paulius Leščinskas pataikė 2 tolimus metimus žaibiškai nubraukdamas visą jų atliktą darbą. Trečio kėlinio gale Lukas Motiejūnas pataikė dar vieną tritaškį padidindamas savo komandos pranašumą iki 15 taškų 59:44, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi „Brolių Šaunuolių“ gynėjas Deimantas Pavlovskis ir sumažino savo komandos atislikimą iki 10 (49:59). Karoliui Kvedaravičiui užsidirbus nereikalingą nesportinę pražangą Matas Budginas pataikė du baudos metimus 61:49, tačiau Deimantas Pavlovskis prieš lemiamą ketvirtį dar spėjo „brolių“ atsilikimą sumažinti iki ankščiau turėtų 10-ties taškų. Ketvirtą kėlinį dvitaškiu pradėjo Darius Dūdėnas į jo metimą Tomas Zdanavičius greitai atsakė dėjimu 63:53. Po spurto 4:0 „Broliams Šaunuoliams“ po ilgokos petraukos pavyko atsilikimą sumažinti iki vienženklio 57:63, o po 7 iš eilės Dariaus Jovaišos taškų šios komandos deficitas ištirpo iki 3 taškų 62:65. Per anksti savo sėkme patikėjusios „KK Išjunk šviesą“ žaidimas per likusį rungtynių laiką visiškai išsiderino, gynyboje „pasitempę“ būsimi reguliaraus sezono nugalėtojai likusią dvikovos atkarpą laimėjo 10:2 ir iškovojo 10-tą pergalę TOP12 grupėje.

„Brolių Šaunuolių“ gretose nesulaikomas buvo Deimantas Pavlovskis surinkęs 25 taškus, dvigubą dublį į savo sąskaitą įsirašė 20 taškų pelnęs ir 16 atšokusių kamuolių sugriebęs Darius Dūdėnas, ketvirtą kėlinį varžovams pirtį „pakūrusio“ Dariaus Jovaišos sąskaitoje 17 taškų. „KK Išjunk šviesą“ komandą į priekį vedė atitinkamai 27 ir 17 taškų surinkę Lukas Motiejūnas (7/8 tritaškiai) bei Paulius Leščinskas. Įdomus faktas: „KK Išjunk šviesą“ šiose rungtynėse tolimais metimais surinko 27 taškus (9 metimai), o „Broliai Šaunuoliai“ tik 3 (1 metimas).

KK SPALIO KRANTAS – NEGERI 69:87

Pergales pamiršę „KK Spalio Kranto“ žaidėjai neprilygo ir „Negeriems“:„Krantiečių“ žaidėjai paskutiniu metu demonstruoja pakankamai kokybišką krepšinį, tačiau to nepakakanka, kad komanda nutrauktų ilgiausią pralaimėjimų seriją tarp TOP12 grupės komandų. Pirmą kėlinį „KK Spalio Kranto“ žaidėjai daugiausiai rėmėsi tolimais metimais ir tik pavieniais atvejais bandydavo varžovus „apgauti“ baudos aikštelėje. „Negeri“ priešingai tritaškiai nepiknaudžiavo ir viską spręndė „jėga“ turima po krepšiais, ten drąsiai šeimininkavo ne tik aukštaūgiai, o ir komandos gynėjai. Po 10 minučių sudėjus abiejų kolektyvų parodytas geriausias savybes „Negerų“ pranašumas pasiekė 8 taškų atžymą (22:14). Grupės autsaideriai yra valinga komanda ir tą ji pademonstravo antro bei trečio kėlinio metu, kai pirmaujantiems varžovams iki ketvirto kėlinio neleido įgyti didesnio pranašumo 44:52. Daugiau jėgų išsaugojusi „Negerų“ komanda per 10 paskutinių dvikovos minučių gerokai padidino savo apsukas puolime bei sužaidusi rezultatyviausią sezono ketvirtį šventė įtikinamą pergalę. Abi komandos šiose rungtynėse pataikė net 40,00% tritaškių, „KK Spalio Krantas“ (10/25) – „Negeri“ (4/10). Pergalę šventusi komanda kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 43-18 ir tai buvo pagrindinė priežastis nulėmusi dar vieną pergalę. Po šių rungtynių „Negeri“ išsaugojo puikius šansus sezoną baigti turnyrinės lentelės viršūnėje, o „KK Spalio Kranto“ kolektyvas pabėgti iš TOP12 grupės dugno turi tik labai miglotas galimybes.

„Negerų“ komandoje 22 taškus surinko Povilas Kaminskas (16 atk. kam.), 18 pridėjo vis geriau aikštelėje besijaučiantis Linas Stripinis, 16 ir 15 taškų pridėjo antrojoje sezono pusėje įsibėgėję gynėjai Gediminas Mateika bei Giedrius Kvakšys. „KK Spalio Kranto“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 22 taškus surinkęs Rokas Balbierius, 18 Luko Radžiūno sąskaitoje, 13 taškų ir 12 atšokusių kamuolių pridėjo „sūnus paklydėlis“ Dainius Palčiauskas prie komandos prisijungęs po 133 dienų petraukos.

FABINIAI – TG SOKOL 87:53

„Fabiniai“ sutriuškino apie tobulą sezoną užsisvajojusius „TG Sokol“:Dvikovą tritaškiu per rankas pradėjo Darius Kibildis išvesdamas „Fabinius“ šiose rungtynėse pirmą kartą į priekį 3:0, tačiau žaidėjas balandžio 19 dieną turėjo kitų reikalų ir greitai paprašė būti pakeistas, o jo komandos draugai užtikrintai pradėję dvikovą pridėjo dar 10 taškų ir spurtavo 13:0. Visus kamuolius po „TG Sokol“ krepšiu rinkę Mažeika, Kazlauskas ir Mikailionis nenurimo ir toliau ir surengė netokį įspūdingą, tačiau leidusi viską išpręsti per vieną kėlinį dar vieną spurtą 5:0 (18:2). „Sakalai“ per pirmą kėlinį liko be plunksnų 25:7. Antrajame kėlinyje Šalčininkų rajono čempionai ir toliau nesugebėjo apsiginti nuo varžovų tolimų metimų bei trumpų perdavimų baudos aikštelėje, kai varžovų puolėjai pelno daug lengvų taškų iš po krepšio, pačių „TG Sokol“ puolimas buvo labai neefektyvus, o tai reiškė nesibaigiančius nemalonumus. Po 20 minučių žaidimo į vienus vartus „Fabiniai“ įgijo net 30 taškų skirtumą 49:19 ir to nusipelnė. Jei pirmus du kėlinius žaidė viena komanda, tai trečiajame Artur Tyševič užsivedimas „išjudino“ jo komandos draugus, o „TG Sokol“ pamažu išlygino žaidimą. Stabdyti bėgančius bei gerai vienas kitą kertant po krepšiu pastebinčius „fabų“ žaidėjus ir toliau sekėsi labai sunkiai, tačiau pačios komandos progresas puolime buvo juntamas, o jį lėmė trys laiku pataikyti tolimi metimai. Nepaisant visų pastangų ir noro dar kažką įrodyti „Fabinių“ turėtas pranašumas prieš ketvirtą kėlinį šoktelėjo iki 33 taškų. Ketvirtą kėlinį Artur Tyševič taškų dėka „sakalai“ sugebėjo ir toliau po didžiosios pertraukos tęsti lygiasnę kovą, nei tai vyko per pirmus du kėlinius, tačiau turintys milžinišką persvarą „Fabiniai“ nenorėjo mažinti apsukų bei toliau gerino savo statistiką. „TG Sokol“ šioms rungtynėms nebuvo pasiruošusi, nors iškyrus Vytautą Saulį galėjo remtis visais pagringdiniais žaidėjais ir patyrė triuškinamą pralaimėjimą. Paskutinį kartą didesniu skirtumu komanda buvo pralaimėjusi prieš daugiau nei metus „Pakilk“ komandai 48:86.

Net 11 iš 18 tritaškių pataikiusios „Fabinių“ komandos gretose 23 taškus surinko Mantas Kazlauskas (10 atk. kam.), po 19 pridėjo skirtingais būdais varžovus skriaudę Egidijus Mažeika (15 atk. kam.) ir Arnoldas Juchnevičius (5/7 tritaškiai), 17 taškų Simo Liepinaičio sąskaitoje. „TG Sokol“ klube po 11 taškų surinko trijulė Edgar Kolendo, Valdemar Smilgin ir Artur Tyševič.

STOVI.LT – BC BOKALAURAI 48:59

„BC Bokalaurai“ nutraukė „Stovi.lt“ 7 pergalių seriją:Nerezultatyviausias turo ketvirtis baigėsi taikiai 10:10, o antrajame po truputį ėmė ryškėti gerai varžovų braižą perkandusių „BC Bokalaurų“ pranašumas 23:19. Pastaroji komanda nežaidė savo geriausio krepšinio, tačiau geros gynybos dėka visiškai neutralizavo „Stovi.lt“ jų pačių dažnai naudojamu ginklu. Trečias kėlinys prasidėjo sėkmingiau atsiliekantiems, kurie atsilikimą sumažino iki 3 taškų 22:25, tačiau netrukus „BC Bokalaurai“ netik susigrąžino turėtą 4 taškų persvarą, bet surengę spurtą jį padidino iki rekordinės 9 taškų (33:24). Rimtas pavojaus signalas suveikė kaip spyris į „šikną“ ir „Stovi.lt“ išlipo iš duobės prieš ketvirtą kėlinį sumažindami atsilikimą iki „standartinio“ 4 taškų 35:39. Šį vakarą 7 rungtynes iš eilės laimėjusiems „Stovi.lt“ žaidėjams puolimas nesiklijavo, o tos rungtynių atkarpos kurių metu nesugebėta ir apsiginti nulėmė pralaimėjimą. Ketvirtą ketvirtį „BC Bokalaurai“ pradėjo dar vienu spurtu 6:0 (45:35), o vėliau atlaikę kelis rimtus varžovų bandymus įkąsti šventė pergalę.

„BC Bokalaurus“ į pergalę vedė Paulius Jasukaitis surinkęs 18 taškų, Marijus Sveikauskas pridėjo 13, Simonas Zairys 10 taškų. „Stovi.lt“ taip pat turėjo tris vedlius. Regimantas Kerpė pelnė 15, Deividas Baltrušaitis13, Žygis Palaitis10 (14 atk. kam.).

O.P.A. – MF 57:55

Nervingose ir atkakliose rungtynėse „O.P.A.“ išplėšė eilinę pergalę:Studentai dvikovą pradėjo užtikrintai. Benedikto Jonuškos taiklių metimų dėka spurtuota 9:0. Po Pauliaus Bodindorfo 5-kių taškų „įžiebusių“ spurtą „O.P.A.“ atgijo ir po sėkmingų minučių išlygino rezultatą 9:9, o studentams dar kartą pabėgus į priekį ir 11:11. Nepaisant visų varžovų pastangų gera kova nepaisant ūgio skirtumų po krepšiais nustebinę „MF“ pirmą kėlinį laimėjo 20:16, tačiau po dar 10 minučių iš šios persvaros jiems varžovai paliko vos tašką. Po trečio kėlinio kuriame „MF“ netik realizavo metimus, tačiau ir rodė sau būdingą gerą gynybą svarstyklės vėl pakrypo „mažesnių“ studentų naudai 45:39. Ketvirto kėlinio metu gražiausio krepšinio nepamatėme, tačiau kovos ir grumtynių kaip ir dažniausiai šių komandų rungtynėse netrūko. Pirmieji paraišką į pergalę ant stalo „padėjo“ „O.P.A.“ žaidėjai, kurie pirmiausiai spurtavo 5:0, o vėliau po dar kelių atakų įsiveržė į priekį 48:47, komanda 5 persvara 57:52 pirmavo ir paskutinę rungtynių minutę. Benediktas Jonuška tolimu metimu skirtumą sumažino iki 2 (55:57). „MF“ neturėjo komandinių pražangų, todėl  varžovų atakas stabdė pražangomis, išvengęs varžovų globos Tomas Antanaitis pataiko iš po krepšio, tačiau pražangą puolime užsidirba Donatas Strakšys ir „O.P.A.“ lieka turėdama tuos pačius du taškus. Prasižengus pastarajai komandai „MF“ išsimesdami kamuolį suklysta leisdami varžovams išlaikyti pergalingą 2 taškų pranašumą. Rasheed Wallace‘as NBA lygos 2000-2001 metų sezone užsidirbo 41 techninę pražangą per 80 rungtynių, „O.P.A.“ puolėjas Paulius Bodindorfas šiose rungtynėse užsidirbęs dvi per 14 šio sezono rungtynių pats užsidirbo jau 5 ir dar 2 yra uždirbęs komandos suolui.

 „O.P.A.“ komandai Donatas Strakšys surinko 13 taškų ir atkovojo 12 atšokusių kamuolių, Artūras Pūkys prie svarbios pergalės pridėjo 9 taškus ir 18 atkovotų kamuolių. „MF“ vedliais šiose rungtynėse buvo 23 taškus pelnęs (11 atk. kam.) Benediktas Jonuška ir 20 taškų pridėjęs Donatas Garjonis.

/TURO MVP/

Povilas Kaminskas „Negeri“:Pagrindinis šio sezono atradimu tapusios „Negerų“ komandos aukštaūgis rungtynėse su „KK Spalio Kranto“ komanda 87:69 išsiskyrė universaliu ir patikimu žaidimu. Pelnydamas 22 taškus (10/13 dvitaškiai), atkovodamas 16 atšokusių kamuolių ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus jis surinko 46 naudingumo balus.

/TURO REKORDAI/

Daugiausiai naudingumo balų:Povilas Kaminskas „Negeri“ (46)

Daugiausiai pelnytų taškų:Laurynas Kirlys „KK Fuxai“ (51)

Daugiausiai atkovotų kamuolių:Artūras Pūkys „O.P.A.“ (18)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų:Vygantas Versockas „Visad gatavs“ (9)

Daugiausiai perimtų kamuolių:Paulius Cinelis „KK Alkani“ (6)

Daugiausiai blokuotų metimų:Edgar Kolendo „TG Sokol“ (3)

Daugiausiai pataikytų tritaškių:Laurynas Kirlys „KK Fuxai“ (15)

/LIKUSIŲ REGULIARAUS SEZONO RUNGTYNIŲ IR TURNYRINĖS LENTELĖS ANALIZĖ/

Iki reguliaraus sezono babaigos likus vienam turui, mes dar nežinome nei vienos aštuntfinalio poros, o tai žada labai intriguojančią ir sunkiai nuspėjamą ilgiausiai trukusio sezono etapo (reguliaraus sezono) atomazgą. Šioje apžvalgos dalyje pabandysime paanalizuoti, ką dar komandos gali pakeisti bei kokios jų galimybės užimti tam tikrą poziciją.

/TOP12/

Likusios rungtynės:„KK Alkani“ (3/7) – „KK Fuxai“ (6/4), „TG Sokol“ (6/4) – „Negeri“ (6/4), „Tores“ (1/9) – „Comma 313“ (5/5), „KK Išjunk šviesą“ (6/4) – „BC Kibirai“ (3/7), „Fabiniai“ (5/5) – „KK Spalio Krantas“ (1/9).

BROLIAI ŠAUNUOLIAI:Komanda TOP12 grupėje pasiekė 10-1 pergalių/pralaimėjimų balansą ir pirmą kartą per 7 sezonus tapo reguliaraus sezono nugalėtojais. Šis kolektyvas visas savo rungtynes reguliaraus sezono metu jau sužaidė, todėl paskutinio turo metu belieka sužinoti kuri komanda „H“ grupėje liks 4 ir taps „Brolių Šaunuolių“ aštuntfinalio varžovais.

KK REAKTORIUS:Įveikę „Brolius Šaunuolius“, tačiau patyrę viena nesėkme daugiau antrą vietą reguliaraus sezono metu užsitikrino etatiniai finalo ketverto dalyviai „KK Reaktorius“.

KK IŠJUNK ŠVIESĄ – NEGERI – KK FUXAI – TG SOKOL – COMMA 313 – FABINIAI:Keturios komandos turi po 6 pergales, dvi po 5, tačiau kaip išsidėstys šios komandos nuo 3 iki 8 pozicijos sunkiai įspėtų net geriausi bukmekeriai. Keturios iš šių ekipų „KK Fuxai“, „Comma 313“, „KK Išjunk šviesą“ ir „Fabiniai“ žais rungtynes kuriose jų šansus į pergalę galima vertinti 60%-80%, todėl galima daryti prielaidą, kad galutinę komandų poziciją lems tarpusavio dvikovų rezultatų skaičiavimai. „TG Sokol“ savo santykius aiškinsis su „Negerais“, čia 55% prieš 45% pergalę daugiau galimybių turi švęsti pirmojo komanda. Jei paskutinio turo metu bus išvengta sensacijų turnyrinėje lentelėje matytume tokią situaciją:

KK IŠJUNK ŠVIESĄ (7/4), NEGERI (7/4), FUXAI (7/4), TG SOKOL (6/5), COMMA 313 (6/5) ir FABINIAI (6/5);

Tarpusavio dvikovose tarp 7/4 santykį galinčių turėti komandų geriausiai pasirodė „KK Fuxai“ įveikę abi komandas, tokiu atveju čempionų titulą ginanti komanda užimtų 3 vietą, antrą sezoną iš eilės „KK Išjunk šviesą“ įveikę „Negeri“ liktų ketvirti, į penktą poziciją nustumdami pernai tą pačią vietą užėmusius vicečempionus „KK Išjunk šviesą“. Tarp 6/5 santykį turinčių komandų tarpusavio rezultatai 1/1 pas visas tris komandas, todėl čia tektų įvertinti ir įmestų/praleistų taškų santykį šių komandų rungtynėse (tarpusavio), tokiu atveju komandos nuo 6 iki 8 pozicijos išsidėstytų taip: „Fabiniai“ (+33), „Comma 313“ (-4) ir „TG Sokol“ (-29).

Reguliaraus sezono metu jau sulaukėme daug netikėtų rezultatų, todėl jų galime neišvengti ir paskutinio turo metu, o tai gana radikaliai pakoreguotų šių komandų išsidėstymą. Komandoms išsidėstyti TOP12 grupėje nuo 3 iki 8 pozicijos yra 32 variantai įskaičiavus visus įmanomus netikėtumus. Siūlome susipažinti su tikimybėmis komandai užimti tam tikrą galutinę poziciją:

 

KK Fuxai

Negeri

KK Išjunk šviesą

TG Sokol

Comma 313

Fabiniai

3 vieta

16/32

8/32

4/32

4/32

0/32

0/32

4 vieta

4/32

8/32

10/32

8/32

1/32

2/32

5 vieta

4/32

2/32

14/32

4/32

5/32

2/32

6 vieta

4/32

5/32

4/32

7/32

0/32

12/32

7 vieta

4/32

5/32

0/32

5/32

18/32

0/32

8 vieta

0/32

4/32

0/32

4/32

8/32

16/32

KK ALKANI – BC KIBIRAI:Abi komandos turi po 3 pergales ir aukščiau 9 pozicijos jau nepakils. Paskutinio turo metu sutapimas ar ne joms teks išbandyti jėgas su praėjusio sezono finalininkėms ir šansų pateikti staigmenų šios komandos greičiausiai nesulauks. „BC Kibirai“ 59:52 yra laimėję tarpusavio dvikovą prieš „KK Alkanus“ todėl jų šansai į  9 vietą labai dideli, kad taip neįvyktų „BC Kibirai“ turi pralaimėti „KK Išjunk šviesą“ kolektyvui, o „KK Alkani“ sensacingai įveikti „KK Fuxus“.

TORES – KK SPALIO KRANTAS:Abi komandos per 10 susitikimų su TOP12 grupės komandomis laimėjo vos po kartą ir pasidalins 11-12 pozicijas. „Tores“ 59:44 laimėjo tarpusavio dvikovą, todėl jei laimės abi komandos arba abi pralaimės būtent ši komanda liks 11-toje vietoje. Viską pakeisti gali tik „krantiečių“ pergalė prieš „Fabinius“ bei „Tores“ pralaimėjimas prieš „Comma 313“.

/H GRUPĖ/

Likusios rungtynės:„Stovi.lt“ (6/2) – „Visad gatavs“ (3/5), „BC Dugnas“ (6/2) – „ŠKK Šnapiai“ (4/4), „O.P.A.“ (6/2) – „BC Bedugnė“ (1/7), „Bet Koks“ (2/6) – „MF“ (2/6) ir „Sietuva 23“ (6/2) – „BC Bokalaurai“ (4/4).

Po balandžio 19 dienos turo „Stovi.lt“, „BC Dugnas“, „O.P.A.“ ir „Sietuva 23“ užsitikrino vietą tarp 16-kos geriausių reguliaraus sezono komandų, tačiau kaip išsidėstys šios komandos „H“ grupėje paaiškės po labai sunkiai nuspėjamų 4 dvikovų.

BC DUGNAS – SIETUVA 23 – STOVI.LT – O.P.A.:Šiems pajėgiausiems „H“ grupės kolektyvams beliko vienintelė užduotis pasidalinti 1-4 pozicijas grupėje (arba 13-16 vietas galutinėje rikiuotėje). Kaip parodė paskutiniai turai „H“ grupėje favoritams dažnai nepavyksta įrodyti savo pranašumo prieš sąlyginai silpnesnes komandas, todėl šį kartą jums pateiksime skaičius, kurie parodys komandos galimybę užimti tam tikrą poziciją:

 

Sietuva 23

Stovi.lt

BC Dugnas

O.P.A.

1 vieta

6/16

4/16

4/16

2/16

2 vieta

3/16

6/16

4/16

3/16

3 vieta

4/16

4/16

2/16

6/16

4 vieta

3/16

2/16

6/16

5/16

ŠKK ŠNAPIAI – BC BOKALAURAI – VISAD GATAVS: Šie trys kolektyvai paskutines reguliaraus sezono rungtynes galės panaudoti pasirengimui tolimesnėms šio sezono kovoms ir galimybei pagerinti savo galutinę poziciją, visos šios trys komandos keliauja į PAGUODOS TURNYRO aštuntfinalį ir pasidalins 5-7 vietas „H“ grupėje. Šiuo metu 3 pergales turinčią „Visad gatavs“ komandą pagal pergalių skaičių dar gali pavyti „Bet Koks“ arba „MF“, tačiau pirmoji komanda yra pralaimėjusi tarpusavio rungtynes, o antroji turės mažiau taškų dėl patirto techninio pralaimėjimo, nors ir yra įveikusi šią komandą.

BET KOKS – MF:Šių komandų žaidėjai paskutinių reguliaraus sezono rungtynių lauks su nerimu, nes į PAGUODOS TURNYRĄ žygiuos vos viena iš jų. Komandoms kovojant dėl 8 vietos yra keturi įmanomi variantai:

Pirmas: „Bet Koks“ „MF“ rungtynes laimi„Bet Koks“, o „BC Bedugnė“ laimi prieš „O.P.A.“

BET KOKS (3/6), MF (2/7) ir BC BEDUGNĖ (2/7) sezoną tęsia BET KOKS

Antras: „Bet Koks“ „MF“ rungtynes laimi„Bet Koks“, o „BC Bedugnė“ pralaimi prieš „O.P.A.“

BET KOKS (3/6), MF (2/7) ir BC BEDUGNĖ (1/8) sezoną tęsia BET KOKS

Trečias: „Bet Koks“ „MF“ rungtynes laimi„MF“, o „BC Bedugnė“ laimi prieš „O.P.A.“

BET KOKS (2/7), MF (3/6) ir BC BEDUGNĖ (2/7) sezoną tęsia MF

Ketvirtas: „Bet Koks“ „MF“ rungtynes laimi„MF“, o „BC Bedugnė“ pralaimi prieš „O.P.A.“

BET KOKS (2/7), MF (3/6) ir BC BEDUGNĖ (1/8) sezoną tęsia MF

BC BEDUGNĖ:Ši komanda nepriklausomai kaip jei pasiseks paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse ir kurios komandos švęs pergales kitose dvikovose savo pasirodymą baigs balandžio 26 dieną. Komandą teoriškai išgelbėti „BC Bokalaurų“ ir „MF“ komandų neatvykimas į rungtynes. Tikėtis, kad abi komandos antrą kartą rizikuos pašalinimu iš turnyro neįmanoma, o ir „BC Bedugnės“ komandos vyrai vargu ar dėl kelionės į kitą etapą „pakenks“ konkurentų žaidėjams besirenkant į dvikovą.

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.