Krepšinio lyga Vilniuje - krepsinistau.lt
Bendraukime skype    facebook zaideju_birza
Prisijungti
Registruotis
Lapkričio 2 dienos rungtynių apžvalga!!!

altSEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS oficiali svetainė www.krepsinistau.lt pristato 11.02 dieną įvykusio ketvirtojo reguliaraus sezono turo įvykių suvestinę. Kas pakatojo lygos rekordą? Kas šventė pirmasias pergales? Kaip susiklostė ilgai visų laukta čempionų „KK Fuxų“ ir dvi per vasarą sudėtį dviem praėjusio sezono lygos žvaiždėmis sustiprinusių „Brolių Šaunuolių“ akistata? 

Atsakymus į šiuos ir kitus svarbiausius klausimus rasite SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS savaitės apžvalgoje.

Neblizgėjęs "Sietuva23" kolektyvas laimėjo pirmą sezono dvikovą.Rungtynių pradžioje abi komandos atrodė vangiai, tačiau įpusėjus ketvirčiui „Sietuva 23“ po truputį ėmė didinti apsukas puolime ir pradėjo „kaupti“ į savo pirmos pergalės taupyklę pranašumo „monetas“. Pasibaigus pirmajam kėliniui klasiokų kolektyvas buvo priekyje 17:12. Antrą kėlinį abiejų komandų atakos baigadavosi „atsimušus“ į po krepšiu stovintį varžovų žaidėją gynyboje, sužaidus beveik 2 minutes taškų nepavyko pelnyti niekam. Po Evaldo Rastenio reido į „Patėvio Malkinės“ baudos aikštelę „klampiose“ varžytuvėse „Sietuva 23“ savo persvarą pasididino iki 7 taškų, didelės spartos rungtynėse tai prilygtų 15-20 taškų pranašumui. Po Roko Krūmino tritaškio įžiebusio viltį „Patėvio Malkinė“ pelnė pirmuosius taškus 15:19 po ilgokos pertraukos, tačiau netrukus Evaldas Rastenis vienas sukėlė viesulą varžovų baudos aikštelėje priversdamas varžovus prasižengti. „Sietuvos 23“ lyderio abu baudos metimai buvo taiklūs ir komanda vėl pasididino savo dividentus. Įpusėjus dvikovai 25:19 priekyje buvo klasiokai iš „Sietuvos“ progimnazijos. Antrojoje pusėje pirmaujanti komanda nuostabiau už varžovus tikrai nepasirodė, bet po trijų kėlinių jų pranašumas buvo jau 10 taškų. Ketvirtą ketvirtį aikštelėje vyko lygi kova, o tai reiškė, kad viską ką susikrovė per 30 minučių išsaugoję „Sietuvos 23“ žaidėjai į savo sąskaitą įsirašė pirmą pergalę 54:44. Pergalę šventusios komandos gynyba varžovams leido įmesti lygiai 44 taškus, kas buvo „Patėvio Malkinės“ pelnomų taškų per dvi ankščiau žaistas dvikovas vidurkis. „Sietuva 23“: Evaldas Rastenis 24 taškai (17 atk. kam.), Antanas Mizaras ir Tadas Gečys po 12 taškų. „Patėvio Malkinė“: Adomas Bužinskas surinko 17 taškų, Rokas Krūminas - 12 taškų.

Po to ką jau pamatėme šį sezoną galima prognozuoti, kad „Patėvio Malkinės“ laukia sunkios lenktynės pavadinimu „Kaip nelikti 8 vietoje“, geriau už „Sietuvą 23“ žaidžia pakankamai komandų „B“ grupėje, kad ši komanda tarp pajėgiausių komandų antrą etapą nebūtų matoma.

Nepateisina lūkesčių. Tomas Matuliukštis „Vasaros taurės 2014“ turnyre demonstravo pakankamai gerą sportinę formą ir sudarė „Big 4“ savo komandoje su Macijausku, Aukštuoliu ir Rasteniu. Dviejų pirmųjų aikštėje dar nematėme, o Tomas Matuliukštis per dvi žaistas rungtynes pataikė vos po 1 metimą iš 12, tiek iš dvitaškių, tiek iš tritaškių ir viso renka tik po 2,50 taško.

Pirmą kartą rezultatyviausias ne Rokas Krūminas. Dvi dvikovas Rokas Krūminas buvo tikras taškų lyderis „Patėvio Malkinės“ komandoje surinkdamas po 15,00 taško, šį kartą jį taškų lenktynėse pralenkė iki tol per dvi dvikovas vos 9 taškus savo sezono sąskaitoje turėjęs puolėjas Adomas Bužinskas.

"Blokų fiesta" rungtynių pabaigoje surengusi "Trys su nesportine" iškovojo antrą pergalę. Dvikovą komandos pradėjo apsikeisdamos dvitaškiais, o nei vienai neprimetus savo sąlygų pirmasis kėlinys futbolo terminais baigėsi taikiai 11:11. Antrą ir trečią ketvirtį aikštelėje matėme daug vyriškos kovos dėl kiekvieno aikštelės kvadratinio metro. Po 20 minučių 25:21 pirmavo „Trys su nesportine“ pasinaudoję puolėjų individualiu pranašumu prieš oponentus iš „Stovi.lt“. Po 30 minučių „Stovi.lt“ neaplenkė varžovų, tačiau pamažu perėmė iniciatyvą 33:35. „Stovi.lt“ kovingumo ir tikėjimo savo jėgomis dėka jau ketvirtojo ketvirčio pradžioje pavijo ir pralenkė savo varžovus, jų neišgąsdino ir Danielius Kovalskis komandos draugo netaiklų metimą pataisęs efektingu dėjimu. Deivido Baltrušaičio ir Eimanto Kašalionio vedini „oranžiniai“, kuriems šis sezonas trečiasis iki dvikovos pabaigos likus žaisti apie 4 minutes tvirtai pirmavo 45:39 ir mažai, kas tikėjosi, kad taip tvirtai aikštelėje pasijautusi komanda, jau po kelių akimirkų patirs fiasko. Puikiai gynyboje susitelkę „Trys su nesportine“ žaidėjai uždarė visus kelius prie savo krepšio, o aplinkėlių „Stovi.lt“ taip ir nesugebėjo surasti. Įsismaginę gynyboje Danielius Kovalskis ir Evaldas Žigutis vien per paskutines dvi dvikovos minutes blokavo 5 varžovų metimus, o geros gynybos pastūmėtas puolimo vežimas kaip reikalas įsivažiavo. Pagavę pagreitį lygos naujokai spurtavo 15:0 ir šventė antrą pergalę iš eilės. Nugalėtojus į priekį vedė 18 taškų surinkęs Evaldas Žigutis, 13 pridėjo Danielius Kovalskis, blokavęs 5 varžovų metimus. „Stovi.lt“ komandos gretose 18 taškų surinko Deividas Baltrušaitis, Eimantas Kašelionis pridėjo 14.

Įdomus faktas: Trečią sezoną pradėjusi „Stovi.lt“ komanda per 31 dvikovą šiai dienai yra iškovojusi tik 8 pergales, tačiau yra ne iš tų komandų kurią varžovai įveikia lengvai. Kristijonas Gailius debiutinį (2012/2013 m.) sezoną rinko po 10,30 taško į priekį rezultatyviausių komandos žaidėjų sąraše praleisdamas vos du žaidėjus, praėjusį sezoną gynėjas buvo išvykęs iš Lietuvos ir nesužaidė nei vienų rungtynių. Vieno iš buvusių lyderių sugrįžimas šį sezoną nebuvo toks kokio buvo laukta. Per dvi dvikovas gynėjas pelnė vos 8 taškus, prametė visus 6 mestus tritaškius, pataikė vos 4 metimus iš 11 iš dvitaškio zonos ir su (-6,00) naudingumo balo rodikliu tikriausiai būtų vienas ir pagrindinių kandidatų į labiausiai nuvylusių lygos žaidėjų dešimtuką.

Rungtynių gale prabilęs Ugnius Stulginskas pirmos pergalės "BC BaC" komandai nepadovanojo.Dvikovą geriau ir aktyviau pradėjo jauna „BC BaC“ komanda, kurios gynyba buvo surikiuota labai gerai. „Bet Koks“ nesėkmingai bandę įmetinėti kamuolius į baudos aikštelę 8 pirmas minutes, per likusias dvi pirmajam ketvirtį rado būdų pelnyti taškų ketvirtį baigdami 8:10. Antras kėlinys kaip ir pirmasis dideliu rezultatyvumu neišsiskyrė, tačiau „BC BaC“ gynybai vis sunkiau sekėsi stabdyti „Bet Koks“ komandos puolėjus. Laiku aikštelėje pasirodęs Remigijus Kimbar ūgio trūkumą ir vėl kompensavo tvirtu kūnu ir kovingumu, o jo du laiku pataikyti dvitaškiai iš po krepšio leido „BC BaC“ po dviejų kėlinių išlaikyti 3 taškų pranašumą 19:16. Vėliau Donato Balandžio vedami lygos naujokai perėmė iniciatyvą į savo rankas, „BC BaC“ kurį laiką dar kvėpavo tolstantiems oponentams į nugarą, bet visgi atsilaikyti nesugebėjo. Po 30 minučių „Bet Koks“ buvo priekyje 32:29. Ketvirtą kėlinį jaunimas pradėjo daryti vaikiškas klaidas, piknaudžiauti pavieniais veiksmais, nesivargino grįžti į gynybą, už visą tai juos nubaudė geriausias sezono rungtynes žaidęs Donatas Balandis. Artėjant prie babaigos rungtynių laikui 52:42 priekyje tvirtai buvo „Bet Koks“ kolektyvas, bet kaip pilypas iš kanapių iššokęs Ugnius Stulginskas pataikė du greitus tolimus metimus 48:52, visgi jo aktyvumas buvo vėlyvas ir „BC BaC“ patyrė trečią nesėkmę iš eilės 48:52. „Nelaimėliams“ 16 taškų pelnė Ugnius Stulginskas, dar 13 pridėjo Dominykas Jankvoskis. „Bet Koks“ komandą į pirmą sezono pergalę tempė 23 taškus surinkęs, 10 atšokusių kamuolių sugriebęs ir 5 kamuolius perėmęs Donatas Balandis. Iš žaidimo vos 2 metimus prametęs puolėjas surinko 35 naudingumo balus, kurie jam garantavo savaitės naudingiausio žaidėjo titulą., lyderiui gerai talkino ir Karolis Ambrazaitis su 12 taškų.

„Bet Koks“ komandai pergalę nulėmė geras žaidimas baudos aikštelėje bei gynyba rungtynių antrojoje pusėje. „BC BaC“ komanda labai nedraugiškai dalinosi kamuoliu – atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą. Įdomus faktas: Varžovų leidžiamas pelnyti taškų per pirmą kėlinį „BC BaC“ komandai limitas yra vos 10 taškų.

Nepralaimėjusių komandų dvikovą laimėjo "KK Spalio Krantas". Labai svarbios turnyrine prasme rungtynės vyko tarp „KK Spalio Krantas“ ir „BC Dugnas“ komandų. Abi komandos „B“ grupėje buvo laimėjusios jau po 2 susitikimus, o kitų komandų sportinė forma sezono starte puikiai byloja, kad tarp trijų stipriausių mirtininkų grupės komandų patekti daugiausiai šansų turi be „KK Fuxų“ ir „Brolių Šaunuolių“ būtent šios dvi ekipos. Į dvikovą 5 - kiese susirenkę „dugniečiai“ pirmą kėlinį žaidė labai gerai gynyboje, o tai leido susikrauti 9 taškų persvarą 16:7. „KK Spalio Krantas“ 10 minučių sunkiai rinkęs taškus, atgijo jau antrojo ketvirčio metu, visgi nesusikalbėjimas gynyboje buvo labai pastebimas „BC Dugnui“ buvo leista laimėti ir šį ketvirtį 15:13 (31:30). Pirmaujančios komandos jėgos seko ir ekipos žaidėjai kaip išganymo laukė didžiosios pertraukos, tačiau trumpai atsikvėpę jie pateko į didelę duobę kurioje teko praleisti visą trečią kėlinį. „KK Spalio Krantas“ per šį ketvirtį leido vos vieną dvitaškį pataikyti Tomui Balčiūnui, 2 puolėjo taškai buvo vieninteliai „BC Dugno“ sąskaitoje per 10 minučių. Tvirtai žaidimą į savo rankas paėmę Roko Ramanausko ir Manto Gajausko vedini lygos antramečiai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo jau 42:33. Ketvirtą kėlinį „KK Spalio Krantas“ kolektyvo dominavimas baigėsi, „BC Dugnas“ išlygino žaidimą, žaidė ramiai ir užtikrintai puolime, tačiau tokios gynybos kaip pirmojoje rungtynių pusėje komanda jau nesugebėjo pateikti savo varžovams. Iki dvikovos pabaigos likus truputį mažiau nei 2 minutėms 57:47 pirmavo „KK Spalio Krantas“, Tomas Balčiūnas pataikė svarbų tritaškį 50:57, tačiau jo ekipos draugai apsigynę suklydo leisdami varžovų puolėjui Edgarui Kvedaravičiui atstatyti 9 taškų persvarą. Galutinį atsilikimą nuo varžovų dvitaškiu dar sumažino Rapolas Čepė 52:59. Pralaimėjimą patyrusi komanda už varžovus nors ir nežymiai, tačiau geriau žaidė ir puolime ir gynyboje 30 dvikovos minučių, tačiau „KK Spalio Krantui“ šį kartą pakako vos vieno nuotabaus ketvirčio, kad būtų iškovota trečia iš eilės pergalė. Nugalėtojams 22 taškus surinko Rokas Ramanauskas, 15 pridėjo šį kartą iš toli vos kartą per 6 bandymus atsižymėjęs Mantas Gajauskas, svarbiu žaidėju tampantis Edgaras Kvedaravičius prisidėjo 12 taškų. „BC Dugnui“ 18 taškų surinko Tomas Balčiūnas, 13 Paulius Majauskas dar 12 pridėjo Rapolas Čepė.

Įdomus faktas: „BC Dugnas“ matydamas, kad šiai dvikovai yra pasirengę vos 4 žaidėjai paskutinę minutę įregistravo Paulių Majauską (žaidėjas yra tris sezonus žaidęs „BC Dugno“ komandoje, tačiau šį sezoną komanda jo neįregistravo) kuris su 15 naudingumo balų tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju. Žaidėjas per 5 sezonus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE sužaidė 70 dvikovų ir būtent jubiliejinėse rungtynėse pasiekė savo rezultatyvumo rekorą, daugiau naudingumo balų nei 15 jis buvo surinkęs vos vieną sykį. Puikus „BC Dugno“ gelbėtojo debiutas šį sezoną.

„BC Dugnas“ 2012 metų gegužės 13 dieną 62:60 įveikė „KK Reaktorių“ ir laimėjo to sezono lygos finalą. Finalinė dvikova buvo komandai 52 – toji, o per tas dvikovas komanda buvo pralaimėjusi vos 17 dvikovų. Po šlovingiausios dienos su šiomis rungtynėmis „BC Dugnas“ jau spėjo sužaisti 41 rungtynes, 16 jų pralaimėjo, o vieną dvikovą praėjusio sezono aštuntfinalyje su „Pakilk“ (jau neegzistuoja) baigė lygiosiomis.

„KK Spalio Krantas“ (2013/2014 metų sezoną „BC Garazhas“) debiutinį sezoną per 21 žaistas rungtynes laimėjo 6 kartus, šį sezoną komanda pusę tų pergalių surinko jau per tris pirmas rungtynes. Akivaizdus praėjusio sezono paguodos turnyro trečios vietos laimėtojų progresas.

Rolando Bajoro pastangų nepakako. "BC Kibirus" 104:67 sutriuškino "Comma 313".Lygos penktokų (abi komandos žaidžia 5 sezoną) dvikovą užtriknčiau pradėjo „Comma 313“. Po Tomo Zalecko ir Pauliaus Čėsnos reidų kurių metu jie surinko atitinkamai 4 ir 2 taškus dvikovos favoritai spurtavo 6:0. Rolandas Bajoras pataikė tritaškį 3:6 ir neleido varžovams toliau grėsmingai tolti. Aukštaūgis atsakė ir į „Comma 313“ gynėjo Arnol Reut dvitaškį 5:8. Tomai Zaleckas ir Malimenkovas dar iniciavo vieną spurtą 12:5, kurį numalšino tas pats Rolandas Bajoras 7:12. „Commai 313“ padidinus persvarą iki 7 taškų 14:7 „BC Kibirai“ paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos „rykliai“ ir toliau diktavo savo taisykles, nors „BC Kibirų“ gynyba likus žaisti 2 minutes ir pristabdė jų greitą puolimą 29:19. Antrą kėlinį „BC Kibirai“ pataikė kelis svarbius tolimus metimus, toliau puikiai žaidė Rolandas Bajoras, betlaimėti ketvirčio ir vėl nepavyko 19:22 (38:51). Trečią kėlinį „Comma 313“ varžovus griebė už gerklės bei visiems parodė, kad tai nėra vien tik atkuojančio krepšinio šalininkų komanda. Vos 10 taškų varžovams per ketvirtį leidusi pelnyti komanda pristabdė ir varžovų lyderį Rolandą Bajorą. Per 1 ir 2 kėlinius 23 taškus surinkęs 204 cm ūgio vidurio puolėjas per trečią kėlinį „sukrapštė“ vos du taškus. Po 30 minučių „Comma 313“ pirmavo 73:48, tačiau tuo nepasitenkino ir ketvirto kėlinio metu parengė „BC Kibirų“ gynybai dar vieną išbandymą 31:19. Antrą pergalę iš eilės šį sezoną pasiekusi komanda dvikovą laimėjo 104:67. „BC Kibirams“ 35 taškus surinko Rolandas Bajoras, 12 pridėjo Simas Pauža, 10 Tomas Šilingis. „Comma 313“ ekipą į pergalę vedė šoklusis Paulius Čėsna pelnęs 27 taškus, Arnold Reut pridėjo 22, tiek pat surinko ir puikiai į komandą įsiliejęs Tomas Malimenkovas. Puikiai varžovų krepšį pirmojoje rungtynių pusėje atakavęs Tomas Zaleckas surinko 12 taškų ir atkovojo 18 atšokusių kamuolių (savaitės rekordas), 11 Andriaus Šabano sąskaitoje, dar vienas komandos naujokas Andrius Sazonov šį kartą surinko 10 taškų.

Įdomus faktas: Didelių bėdų atakuojant varžovų krepšį neturinti „Comma 313“ komanda lygoje rungtyniauja nuo 2010 metų, tačiau 100 taškų ribą komanda pasiekė vos antrą kartą.

Pirmą "BC Bedugnės" komandos pergalę lėmė užtikrintai veikusi gynyba.Pergale sezoną pradėjusi „Peace2“ komanda pateko į duobę šį kartą antrą pralaimėjimą iš eilės patyrusią komandą 57:46 įveikė lygos debiutantai „BC Bedugnė“. Dvikovos pradžioje vyko lygi kova, o atritrūkti nesugebėjo nei vieni iš joje dalyvaujančių. Kėlinio pabaigoje 9:8 pirmavo „BC Bedugnė“, kuri su kėlinio sirena pataikė tolimą metimą ir savo persvarą padidino iki 4 taškų 12:8. Antrą ketvirtį aikštelėje vaizdas nesikeitė 1-4 taškų persvara priekyje buvo lygos naujokai, o „Peace2“ retsykiais sužaisdama išmintingiau jiems lipo ant kulnų. Ketvirčiui priartėjus prie pabaigos „BC Bedugnė“ turėjo 3 taškų persvarą 23:20. „Peace2“ kaip ir pirmą kėlinį gynyboje pramiegojo varžovų metiką ir leido „BC Bedugnei“ tolimu metimu užbaigti paskutinę ataką 26:20. Po didžiosios pertraukos rungtynių ir toliau aikštelėje vyravo gynybinis žaidimas, o „BC Bedugnė“ su savo tvirtais žaidėjais vis rečiau palikdavo varžovams progų atsikovoti kamuolį po netaiklaus metimo. Sužaidus 30 minučių 6 taškais priekyje buvo tą pati lygos naujokų komanda. Ketvirtą kėlinį „Peace2“ pagaliau rado lyderį, juo tapęs Tomas Baršauskas varžovų gynybai kėlė labai daug bėdų, visgi tokį lyderį svarbiausiu mometu rado netik Juodšiliečiai bet ir jų varžovai. Net 42 metų amžiaus Albertas Jonas Bareišis kaip sporto mokyklą pavasarį baigęs jaunuolis demonstravo puikų žaidimą. „BC Bedugnės“ puolėjo pastangų puolime ir puikios gynybos pakako, kad iki dvikovos pabaigos likus dar 2 minutėms jo komanda jaustusi žymiai geresnėje situacijoje nei jos varžovai. „BC Bedugnės“ komandoje 19 taškų surinko Albertas Jonas Bareišis, 12 surinko Vilchelmas Astikas puikiai suvadovavęs ir komandos puolimui, jo sąskaitoje 5 rezultatyvūs perdavimai ir 5 „pavogti“ iš varžovų kamuoliai. Tomas Baršauskas „Peace2“ komandai surinko 17 taškų (7/15 dvitaškiai).

Įdomus faktas: „Peace2“ komandai puolime jau ketvirtą sezoną iš eilės (šis sezonas ketvirtas) trūksta „dantų“. Per žaistas 54 rungtynes SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE bent 50 taškų per dvikovą komanda nesurinko net 33 kartus. „BC Bedugnė“ šiose rungtynėse pagerino visus įmanomus statistikos rodiklius įskaitant ir tai, kad komandą šį kartą suklydo bei prasižengė daugiau kartų nei pirmosiose sezono rungtynėse su „MF“.

Ilgai su "BC Puponautais" nežaidė ir "Tores" ekipa.Pirmi dvikovos taškus pelnė „BC Puponautai“, tačiau tai buvo vienintelis kartas kai ši komanda buvo priekyje, Erikas Augūnas apsikeitęs su komandos įžaidėju Mareku Pščolovski rolėmis puikiai pamato komandos draugą kuriam belieka pataikyti iš po krepšio 2:2. Vėliau komandos kaip susitarusios ėmė dalinti viena kitai dovanas – klysti ir per tris minutes nepelnė nei vieno taško. Daugiau galimybių tai padaryti turėjo „Tores“ komanda, tačiau niekaip jei nepavyko įmesti iš patogių padėčių. Po minutės pertraukėlės kurios paprašė „BC Puponautai“ pirmieji įsibėgėjo lygos senbuviai. Erikas Augūnas pelnė taškus su varžovų pražanga 5:2, tas pats „Tores“ aukštaūgis puikiai cementavo savo komandos gynybą po savuoju krepšiu, o jo antrasis bandymas pelnyti taškus baigėsi dar vienu taikliu dvitaškiu pataisant komandos draugo metimą 7:2. Abiejose aikštelės pusėse pastebimas Augūnas atkovojo kamuolį ir per visą aikštelę pasiuntė Alikui Lipnievič, po šio gynėjo lengvų – darbinių taškų „Tores“ pranašumas ir toliau augo 9:2. „BC Puponautai“ darė daug klaidų, o jas varžovai neretai vertė taškais, po 10 minučių „Tores“ jau pirmavo 15:7. Klaidos, netaiklūs metimai ir antrą kėlinį buvo lygos naujokų priešas numeris vienas. Stebūklų nerodžiusiai, tačiau daug juodo darbo gynyboje atlikusiai septintą sezoną pradėjusiai „Tores“ ekipai prieš antrą rungtynių dalį pavyko nutolti 33:17. Pirmaujanti komanda nekartą jau buvo nusvilusi, kai išbarstė turėtą persvarą, todėl tokių klaidų kartoti nenorėjo ir trečiajame kėlinyje nepaisant „BC Puponautų“ aktyvumo dar labiau pasididino savo atotrūkį 49:29. Ketvirtasis kėlinys abiems komandoms buvo jau tik formalumas, abi jos sugebėjo sumažinti klaidų kiekį, „prisišaudė“ taikiklius ir aikštelėje pamatėme žymiai gražesnį krepšinį nei komandos rodė per pirmus tris kėlinius. Vieno taško persvara 17:16 laimėtas kėlinys puikiai iliustravo komandų patirties skirtumą. „BC Puponautai“ šį kartą suklydo 27 kartus, „Tores“ – 16. Dar vienas dalykas kuris lėmė 66:45 „Tores“ ekipos pergalę buvo tolimi metimai jų laimėjusi komanda pataikė 6, varžovai vos 1. Nugalėtojus į priekį vedė po 19 taškų surinkę Alik Lipnievič ir Franek Subatovič, tačiau dar didesnį darbą lapkričio 2 dienos rungtynėse atliko Erikas Augūnas, surinkęs 28 naudingumo balus. Vidurio puolėjas pelnė 9 taškus, atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius ir blokavo 5 varžovų metimus. „BC Puponautų“ komandoje po 9 taškus surinko Erik Mickevič ir Roman Sudura.

Įdomus faktas: Pirmą dvikovą laimėję ir 82 taškus surinkę „BC Puponautai“ pastarasias dvi rungtynes į varžovų krepšį įmetė tik po 45 taškus.

Pirmą čempionų nesėkmę dar labiau apkartino jaunojo vidurio puolėjo trauma.Prieš sezono startą abi komandos buvo įvardintos kaip „B“ grupės favoritės, abi jos iki šių rungtynių jau buvo laimėjusios po du kartus. Kadangi tokio lygio komandų šį sezoną rungtyniaujančių viena prieš kitą dar nematėme šiemet dvikova sulaukė nemažo susidomėjimo.

Startiniai penketai: „Broliai Šaunuoliai“ rungtynes pradėjo žemu starto penketu į aikštelę leisdami tris nominalius gynėjus Deimantą Pavlovskį, Marių Krukonį ir Vytenį Bajorūną. Su jeis dvikovą pradėjo puolėjai Gediminas Povilauskas ir Darius Dūdėnas. „KK Fuxų“ penketuke pasirodė Nerijus Pigaga, Laurynas Kirlys, Edmundas Katovičius, Aurimas Janušauskas ir Andrėjus Semionovas.

Nepaisant ūgio pranašumo pirmą ginčo kamuolį atkovoja „Broliai Šaunuoliai“. Ilgai užsitęsusį apsilankymą po varžovų krepšiu vainikuoja Mariaus Krukonio reidas į baudos aikštelę, kurį „KK Fuxai“ nutraukia pražangomis. Įžaidėjas pataiko abu baudos metimus 2:0. „Brolių Šaunuolių“ gynyba veikia jau nuo pat pirmų dvikovos akimirkų, o Deimantas Pavlovskis dar labiau didina atotrūkį 4:0. Pirmų taškų ilgai nelaukia ir čempionai, po Lauryno Kirlio tritaškio 3:4. Skubotai tuo pačiu ginklu savo geram bičiuliui atsakyti panoręs Pavlovskis prameta, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ vėl apgina savo tvirtovę, tačiau „KK Fuxų“ aikštelės pusėje praranda kamuolį. Kirlys pataiko antrą tirtaškį, dvitaškį pataiko ir Edmundas Katovičius ir „KK Fuxai“ įsiveržia pirmą kartą į priekį 8:4. Po geros atkarpos čempionų puolimas ilgam įstringa, tuo pasinaudoję „Broliai Šaunuoliai“ surengia spurtą 4:0 ir išlygina dvikovos rezultatą 8:8. Nors Laurynas Kirlys dvitaškiu 10:8 greitai sugrąžina saviems pranašumą, „KK Fuxų“ komandos netenkina kaip klostosi įvykiai ir jie prašo pirmosios minutės pertraukėlės. Po minutės pertraukėlės aikštelėje vietoje Andrėjaus Semionovo pasirodo komandos kapitonas Arūnas Baronas. Nuo pirmos po pertraukos „KK Fuxų“ atakos „Broliai Šaunuoliai“ apsigina be didesnių sunkumų, o Pavlovskis dvitaškiu vėl atstato pusiausvyrą 10:10. Kirliui ima nekristi tritaškiai, buksuoja ir „KK Fuxų“ aukštaūgiai, po puikios „Brolių Šaunuolių“ kurios smaigalyje atsiduria Vytenis Bajorūnas vėl priekyje „geltonieji“ 14:12. Priekyje įsilaikyti ir vėl nepavyksta, po Nerijaus Pigagos pirmų taškų rezultatas vėl lygus 14:14. Deimantas Pavlovskis imasi lyderio vaidmens ir pelno du taškus supražanga, po jo taiklaus baudos metimo jo naujoji komanda priekyje 17:14. Geležinė gynyba leidžia susikurti antrą progą iš eilės, varžovai priverti Marių Krukonį stabdyti pražanga, įžaidėjas pataikęs vėl abu baudos metimus kėliniui artėjant prie pabaigos padidina savo ekipos pranašumą iki rekordinės 5 taškų 19:14. Arūnui Baronui vargais negalais pavyksta įmesti iš po krepšio 16:19, tačiau už prastą gynybą prie tritaškio linijos „KK Fuxus“ baudžia Pavlovskis 22:16. Gynyboje „Broliai Šaunuoliai“ per pirmas 10 minučių žaidžia nuostabiai, tačiau tris kartus apsigynę, niekaip neužpuola. Po 10 minučių komandos skiria 6 taškai. „Brolių Šaunuolių“ pranašumą po 10 minučių lėmė komandos gera gynyba ir žaibiškas perėjimas į puolimą. „KK Fuxų“ bandymas naudotis ūgio persvara per pirmą kėlinį visiškai nepasiteisino, trūko greičio tiek puolime tiek gynyboje, labiausiai kovojant dėl atšokusių kamuolių kai buvo atliekami metimai iš tolimesnių distancijų. Antrą kėlinį Arnas Janušauskas pradeda dviem taikliais baudos metimais 18:22, tačiau „Broliai Šaunuoliai“ atranda „x-faktorių“ Tautvydą Beleškevičių. Nepabūgęs 206 cm ūgio Janušausko puolėjas pataiko du labai svarbius metimus iš po krepšio 26:18. „Brolių Šaunuolių“ gynyba ir toliau veikia kaip puikiai sukalibruotos staklės, tačiau taškų komandai pelnyti nepavyksta dėl padažnėjusių netikslių perdavimų. Edmundui Katovičiui puikiai asituoja Nerijus Pigaga 20:26, tačiau nemažiau gražų perdavimą Dariui Dūdėnui „paduoda“ Marius Krukonis 28:20. Po dar vieno Katovičiaus dvitaškio „KK Fuxai“ sumažina atsilikimą iki 6 taškų 22:28. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 5 minutes „Broliai Šaunuoliai“ labai grėsmingai nutola 34:22, tačiau per likusį antro kėlinio laiką „KK Fuxai“ sužaidžia geriausią rungtynių atkarpą. Nerijus Pigaga pataiko iš toli 25:34, Dūdėnas atsako dvitaškiu 36:25, Edmundas Katovičius ir Laurynas Kirlys pataiko dar po vieną metimą ir „brolių“ pranašumas ištirpsta iki 7 taškų 36:29. Kovodami dėl atšokusio kamuolio po „Brolių Šaunuolių“ krepšiu apsistumdo Pavlovskis ir Semionovas. Abu incidento dalyviai baudžiami techninėmis pražangomis, o „KK Fuxų“ vadovas Tomas Sasnauskas norėdamas nuraminti savo komandos narius prašo minutės pertraukėlės. Andrėjus Semionovas pataiko du baudos metimus 31:36, o pirmaujanti komanda perėmusi kamuolį padidina savo atortūkį vėl 38:31. Kėlinio gale „KK Fuxų“ lyderis Laurynas Kirlys vėl pataiko iš toli 34:38, komanda apsigina, tačiau Nerijui Pigagai padaryti to pačio nepavyksta. „Broliai Šaunuoliai“ paskutinėmis antro kėlinio sekundėmis ilgai užsibūna prie varžovų krepšio, tačiau ilgai trukusios atakos metu taškų pelnyti nepavyksta. Trečią kėlinį pradeda „KK Fuxai“, tačiau jų ataka vėl užstringa geroje varžovų gynyboje, atsakyti nepavyksta ir „Broliams Šaunuoliams“, „KK Fuxai“ sėkmingai apsigina. „KK Fuxai“ pamažu perima iniciatyvą, o sėkmingai šias rungtynes pradėjęs Edmundas Katovičius ir toliau nemaloniai stebina varžovus, po jo 4 taškų iš eilės rezultatas po ilgesnio laiko vėl lygus 38:38. Laurynas Kirlys pataiko dar vieną dvitaškį 40:38, tačiau po šiokios tokios pauzės „Broliai Šaunuoliai“ apsigina ir pataiko dvitaškį 40:40. Ilgai iš toli nemetęs Laurynas Kirlys pataiko tritaškį 43:40 ir jo komandai pavyksta jau kurį laiką kontroliuoti žaidimą. Po Deimanto Pavlovskio dvitaškio „KK Fuxų“ ilgai krautas pranašumas sumažėja iki vieno taško 43:42, o po Gedimino Povilausko perdavimo pataikęs Marius Krukonis išveda savo komandą į priekį 44:43. Laurynui Kirliui pataikyti iš toli napavyksta, tačiau Edmundas Katovičius ir toliau stebina puikiu žaidimu 45:44. Išnaudoję varžovų klaidas „Broliai Šaunuoliai“ spurtuoja 5:0 ir vėl grįžta į pirmaujančių gretas 49:45. „Broliams Šaunuoliams“ ir vėl savo gynyboje pavyksta nuskandinti „KK Fuxų“ ataką, skubantis į puolimą Gediminas Povilauskas nusistumia (pražanga puolime) Arną Janušauską, šis susidūrimas jaunam 206 cm vidurio puolėjui baigiasi labai liūdnai, žaidėjas patiria sunkią kelio traumą ir šį sezoną aikštelėje jau nepasirodys. Po pauzės, kurios metu buvo bandoma suteikti pagalbą nukentėjusiam aukštaūgiui pirmieji taškus pelno „Broliai Šaunuoliai“ 51:45, o ir toliau rodydami geresnę gynybą nei varžovai ketvirtį baigia 59:49. Ketvirtą kėlinį rezultatyviausi komandų žaidėjai Dūdėnas ir Kirlys pradeda apsikeisdami netaikliais metimais. Sėkmingiau kėlinį už lydeirus pradėję Tomas Ryliškis ir Nerijus Pigaga apsikeičia dvitaškiais 61:51. Po Dariaus Dūdėno metimo „broliai“ vėl ima didinti atotrūkį 63:51, tačiau Arūnas Baronas laiku pamato įkertanti Lauryną Kirlį kurio metimas baigiasi su varžovo pražanga 54:63. Karoliui Kvederavičiui pataikius dvitaškį 65:54, jo komanda eilinį sykį apsigina nuo varžovų antpuolio, tačiau suklydus į priekį skubantį Lauryną Kirlį neleistinai stabdo Vytenis Bajorūnas ir už tai užsidirba nesportinę pražangą. „KK Fuxų“ lyderis sumeta abu baudos metimus 56:65, tačiau ekstra ataka šiam žaidėjui baigiasi užsidirbtu „stogu“ nuo Dariaus Dūdėno. Pastarasis puolėjas pataiko dvitaškį 67:56, tačiau jam Kirlys atsikeršija tritaškiu 59:67. Čempionams tai buvo paskutinis pasispardymas, darniai ir toliau žaidę „Broliai Šaunuoliai“ jiems nepaliko jokių šansų ir einant rungtynių laikui prie pabaigos pirmavo užtikrintai 76:66. Į varžovų nesėkmingus bandymus gelbėtis tritaškiais atsakęs 4 taškais Deimantas Pavlovskis galutinę persvarą padidino iki 14 taškų 80:66. Nugalėtojus į priekį vedė 30 taškų pelnęs komandos šio sezono naujokas Deimantas Pavlovskis, 19 pridėjo Darius Dūdėnas, 11 Marius Krukonis. „KK Fuxų“ gretose Laurynas Kirlys surinko 29 taškus, 16 taškų pridėjo netikėtumu tapęs Edmundas Katovičius.

„Brolių Šaunuolių“ startinis penketukas surinko 68 taškus, atsarginiai 12. „KK Fuxams“ rungtynes pradėję žaidėjai surinko 60 taškų, atsarginiai tik 6.

"Dėjimų fiestą" surengę "Fabiniai" pagerino lygos atkovotų komandų rekordą.Rungtynės kuriose „KK Malkinė“ apie pergalę negalėjo sapnuoti net pačiame geriausiame sapne prasidėjo 30:8 laimėtu „Fabinių“ ketvirčiu. Milžinišką dvikovos favoritų persvarą baudos aikštelėje puikiai iliustravo jau pirma ataka, kai vos rungtynių arbitrui išmetus ginčo kamuolį, komandos draugo netaiklų metimą galingu dėjimu pataisė Darius Mikalauskas. Šis „Fabinių“ naujokas ir dar keli jo komandos draugai dvikovos metu sukūrė ne vieną gražų epizodą, o komandos žaidimas šį kartą priminė lengvą treniruotę, kai vyrukai prieš vykdami posėžiui prie alaus bokalo savaitgalio vakarą „pajuda“ savo malonumui. Po 20 minučių 50:15, po 30 minučių 88:19 ir jokių abejonių, kad bus pelnyta minimum 100 taškų, dvikova baigėsi 119:36. „Fabiniai“ šių rungtynių metu atkovojo 69 atšokusius kamuolius ir pakartojo „Formis.lt“ komandos 2012/2013 metų sezone pasiektą lygos rekordą. Varžovus nušlavusiai „Fabinių“ komandai 18 taškų surinko Simas Liepinaitis atlikęs ir 12 rezultatyvių perdavimų, Laimonas Brazauskas prie lengvos pergalės prisidėjo 17 taškų, Arnoldas Juchnevičius vėl pataikė 66,67% tolimų metimų ir surinko 16 taškų, 12 pridėjo Darius Mikalauskas, po 11 pelnė Audrius Drabavičius, Mindaugas Mikailionis ir Andrius Dainaravičius. Egidijaus Mažeikos sąskaitoje 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. „KK Malkinei“ 12 taškų surinko Paulius Bistrickas pasiekęs komandos sezono rezultatyvumo rekordą.

Įdomus faktas: Net 83 taškais pralaimėjusi „KK Malkinė“ šį kartą surinko 36 taškus, kas yra geriausias sezono pasiekimas. „Fabiniai“ atkovodami po 56,50 atšokusio kamuolio šį sezoną pagal šį rodiklį užtikrintai pirmauja lygoje.

Paskutinėse turo rungtynėse "O.P.A." žaidėjų sezono asmeniniai pasirodymai ir "užvirusios" aistros. „O.P.A.“ komanda dvikovą pradėjo taikliu tolimu metimu, pataikė Tomas Antanaitis 3:0. Priekyje komandai išlikti pavyko vos kelias sekundes, lygiai tiek kiek užtruko „KK Reaktoriui“ pereiti į puolimą. Eduardas Rogačiovas pataikė taip pat 3 taškų vertės metimą. Žaidėjas tolimų metimų manija užkrėtė komandos draugus, tačiau pataikyti sugebėjo tik jis pats. Po antro jo iš eilės tolimo taiklaus metimo „KK Reaktorius“ pabėgo į priekį 6:3, Lukas Bankieta puikiai kelis sukius pamatė Gediminą Lukšį po krepšiu kuriam tik liko pataikyti iš po krepšio ir pratęsti komandos spurtą iki 10:0. Tomas Antanaitis tarytum pradėjęs žaisti kaip iš jo tikimasi pataiko dar vieną tritaškį 6:10, tačiau jau netrukus Lukas Bankieta vėl sukuria puikią progą komandos draugui kaip aukščiausio lygio atakų organizatorius 12:6 ir „KK Reaktoriaus“ traukinys pajuda dar vienos pergalės link. Kėlinio gale 25:16 priekyje esančios komandos persvarą dar labiau tolimu metimu padidina Lukas Bankieta 28:16. Į rungtynes 6 atvykę „O.P.A.“ žaidėjai didelių pasirinkimų rotuojant žaidėjus neturi, o „KK Reaktorius“ antrajame kėlinyje meta 5 šviežius žaidėjus. Visgi šį kartą privalumu tai netapo, „O.P.A.“ vyrukai jau buvo pakankamai gerai įsižaidę bei neblogai jiems klijavosi ir pats žaidimas, po labai gero kėlinio šiai komandai „KK Reaktoriaus“ pranašumas per antrą kėlinį išaugo tik 15 taškų (15:12 kėlinys, po dviejų 43:28). Trečią kėlinį „KK Reaktorius“ vėl pradeda pirmuoju penketuku. Gintas Petrikas jau jo pradžioje surenka visus savo 5 rungtynių taškus 48:30, o jo komandos draugai toliau tęsia gerai pradėtą darbą ir spurtuoja 7:0 (53:30). Po 4 Pauliaus Bodindorfo taško šį ketvirtį „O.P.A.“ sumažiną atsilikimą 32:53, tačiau vieną tritaškį prametęs, greit pasitaiso Eduardas Rogačiovas 56:32. Per likusią kėlinio dalį „O.P.A.“ nors ir yra ne „KK Reaktoriaus“ kalibro komanda, ima šaudyti taip pat taikliai ir po trijų kėlinių tarp komandų tik 20 taškų atotrūkis. Rungtynių ketvirtajam kėliniui persiritus į antrą pusę „KK Reaktorius“ pirmavo jau 24 taškų skirtumu 86:62. Po Pauliaus Bodindorfo tritaškio šis pranašumas ištirpo iki 21 taško 65:86. Ąžuolas Naujikas laiku pamatė Igną Juškevičių kuris pataikė iš po krepšio, o po Manvydo Statausko dvitaškio „KK Reaktorius“ pranašumą vėl pasididina 90:65. Donatas Strakšys pataiko dvitaškį 67:90, varžovai į tai atsako spurtu 7:0 ir toliau laimi taškų lenktynes šiose rungtynėse 97:67. Aurimas Lubas pataiko antrąjį savo tritaškį 70:97. „KK Reaktoriaus“ ataką nutraukia Paulius Bodindorfas. Po netikslaus varžovų perdavimo kamuolį perėmęs veteranas pasileidžia į puolimą, tačiau jį neleistinai sustabdo „KK Reaktoriaus“ puolėjas Darius Petrikas už tai jis baudžiamas nesportine pražanga. Supykęs Paulius Bodindorfas pasipiktinęs tokiu varžovo elgesiu jį bando pamokyti tarp žaidėjų įvyksta apsižodžiavimas, veterano įpykdytas Darius Petrikas „sužaibuoja“ ir trinkteli nueinančiam jo elgesiu pasipiktinusiam varžovui. Iš žaidybinės situacijos metu kilusį konfliktą „užgesina“ rungtynių arbitrai bei abiejų komandų žaidėjai neleidę „užvirti“ dar didesnėms aistroms. Paulius Bodindorfas baudžiamas technine pražanga, Darius Petrikas už smūgį varžovui diskvalifikuojamas.  Rungtynių tęsti toliau negali ir kitas incidento dalyvis, kuriam techninė pražanga jau buvo antroji rungtynėse. „O.P.A.“ komanda likusį laiką buvo priversta žaisti keturiese, nes vienas iš žaidėjų jau buvo surinkęs 5 asmenines pražangas. Per likusį laiką buvo metami vien baudos metimai, seriją laimėjo „O.P.A.“ 2:0, tačiau pergalę 97:72 iškovojo „KK Reaktorius“. Nugalėtojams Eduardas Rogačiovas surinko 16 taškų, Lukas Bankieta pelnė 15 taškų, tašku mažiau 14 pridėjo Ąžuolas Naujikas, Ignas Juškevičius ir Gediminas Lukšys atitinkamai pelnė 13 ir 10 taškų. „O.P.A.“ kolektyvo gretose 22 taškus surinko Paulius Bodindorfas, Donatas Strakšys20, Andrius Šimelevičius – 13 (15 atk. kam.), Aurimas Lubas – 9 taškai. Visi šie keturi komandos žaidėjai sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną, deja iki pergalės trūko, nors komandos žaidimas paliko gana gerą įspūdį.

Nepralaimi. Lygoje be pralaimėjimų sužaidus 40 rungtynių žigiuoja 9 komandos. „KK Reaktorius“ (3/0), „Fabiniai“ (2/0), „Broliai Šaunuoliai“ (3/0), „KK Spalio Krantas“ (3/0), „Išjunk šviesą“ (2/0), „TG Sokol“ (2/0) „Comma 313”, „Negeri“ (2/0)ir „MF“ (2/0).

Be pergalių. Po lapkričio 2 dienos turo pergalės skonio šį sezoną dar nepajuto 8 ekipos. „O.P.A.“ (0/3), „KK Malkinė“ (0/3), „BC BaC“ (0/3), „Patėvio Malkinė“ (0/3), „(Ne)Rimta Komanda“ (0/2), „Ramios Avys“ (0/2), „Visad gatavs“ (0/2) ir „Haters gonna hate“ (0/2). 

{jcomments on}

 

 krepsinio_saliu_nuoma

2018/2019 m. SEZONAS

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius.
Plačiau apie tai: privatumo politika.