Spalio 12 dienos rungtynių apžvalga!!!

Spalio 12 dieną 10 – čia rungtynių startavo 2014/2015 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS sezonas. Savo jėgas pirmo turo metu jau spėjo išbandyti 20 iš 32 ekipų.

Įdomiausios rungtynės vyko tarp „KK Spalio krantas“ ir „Bet koks“ komandų, čia pergalę 60:58 atlaikę varžovų spaudimą dvikovos pabaigoje iškovojo antrą sezoną lygoje pradėjusi „KK Spalio krantas“ komanda. „Ramios Avys“ lygos debiutantų dvikovoje paskutinę akimirką išleido pergalę 50:52 prieš „Žalias oras“ kolektyvą. Kitos 8 rungtynės baigėsi užtikrintamomis geriau sezonui pasiruošusių komandų pergalėmis.

Prieš sezoną nuvertinti „BC Puponautai“ nukautavo „KK Malkinę“. Sezono atidarymo rungtynėse susitiko lygoje antrą sezoną pradėjusi „KK Malkinė“ ir šiemet debiutuojantys „BC Puponautai“. Nuo pat dvikovos pradžios didelį tempą varžovams pasiūlę naujokai pabėgo į priekį, o pirmojo ketvirčio pabaigoje jau pirmavo dviženkliu taškų skirtumu 23:9. „KK Malkinė“ bandė ieškoti optimaliausio penketuko, tačiau jo taip ir neradę ir toliau strigo varžovų gynyboje, nors „BC Puponautai“ po puikaus pirmo kėlinio antrajame ėmė vis dažniau klysti, tai tik trumpam išderino jų žaidimą, po 20 minučių žaidimo pagal vienos komandos taisykles, naujokai pirmavo jau 40:20. Gera „BC Puponautų“ gynyba „KK Malkinei“ tapo nepralaužiama ir po didžiosios pertraukos, vos po 4 taškus per trečią ir ketvirtą kėlinį rinkusi komanda smarkiai nusileido varžovams greičiu ir nusiteikimu turėjo pripažinti įtikinamą varžovų pranašumą 82:28 jau pirmosiose sezono rungtynėse. Sezono startas „KK Malkinės“ žaidėjams tapo gana rimtu pavojaus signalu, pralaimėta beviltiškai ir tikrai nepačiai stipriausiai „A“ grupės komandai. Nugalėtojus į priekį vedė Tomaš Petrovskij ir Lukas Brilys atitinkamai surinkę 23 ir 22 taškus. „KK Malkinės“ gretose vienintelis Mantas Andriulaitis surinko dviženklį taškų skaičių, puolėjo sąskaitoje po pirmos dvikovos 10 taškų. „BC Puponautai“ varžovams nusileido šioje dvikovoje vos pagal vieną statistikos komponentą, baudos metimų taiklumą 60,00 prieš 62,50 procentų, kitose grafose pergalę šventusios komandos dominavimas buvo akivaizdus.

„TG Sokol“ antrosiose dienos rungtynėse suvedė senas sąskaitas su „ŠKK Šnapiais“ ir iškovojo turnyrine prasme labai svarbią pergalę jau pačiame sezono starte 66:42. Gera gynyba ir trys pataikyti tolimi metimai Šalčininkų rajono komandai leido į priekį įsiveržti jau pačioje dvikovos pradžioje, „ŠKK Šnapiai“ matydami, kad mažieji jų žaidėjai neranda kelių prie varžovų krepšio bandė viską spręsti baudos aikštelėje, tačiau vienintelis Tadas Česnulis sugebėjo kelis kartus pralaužti „TG Sokol“ gynybos sieną. Po 10 minučių komandos naujoko Vytauto Saulio vedini „Sakalai“ pirmavo 19:10. Pirmaujanti komanda žaidimo kokybe tiek puolant, tiek ginantis pranašesti buvo ir antrajame kėlinyje, o tai jiems leido netik susikrauti saugų atotrūkį 36:17 bet ir priversti varžovus vis labiau nervintis. Aikštelėje vaizdas nesikeitė ir po didžiosios pertraukos „TG Sokol“ aukštaūgiai neleido varžovų puolėjams laisvai kvėpuoli baudos aikštelėje, o jei ir pasitaikydavo mažų klaidų išsirenkant žmones gynyboje jas visas ištaisydavo Edgar Kolendo, šiose rungtynėse viso blokavęs net 8 varžovų metimus. Ketvirto kėlinio viduryje „ŠKK Šnapiai“ po truputėlį įsižaidė, tačiau vis labiau ėmė ginčytis su rungtynių arbitrais, pirmasis neišlaikė komandoje debiutavęs Arminas Bakšys kuriam pirmosios rungtynės baigėsi dar nenuaidėjus rungtynių finaliniui švilpukui. Neblogai gynyboje dirbęs, tačiau puolime visiškai savęs neradęs puolėjas buvo nubaustas technine pražanga, o vėliau ir diskvalifikacine pražanga. „ŠKK Šnapių“ komandoje šioje dvikovoje trūko žaidėjų galinčių komandą ištraukti iš duobės, rezultatyviausiai žaidęs Donatas Ditkevičius surinko vos 9 taškus. „TG Sokol“ komandos naujokas Vytautas Saulis surinkęs 19 taškų buvo rezultatyviausias savo naujos komandos žaidėjas, tačiau naudingumu jį pranoko, tiek 11 taškų pelnęs Valdemar Smilgin, tiek 7 taškus pelnęs, 10 kamuolių atkovojęs bei 8 blokus varžovams išrašęs Edgar Kolendo. Taip prastai žaidžiančių „ŠKK Šnapių“ jau senai nebuvo tekę matyti, priešingai jų varžovų šiose rungtynėse žaidimas puolime buvo labai įvairus ir universalus, ko galima buvo pasigesti praėjusio sezono metu.

„BC Dugnui“ apšilti kojas prireikė vos 10 minučių. Abi komandos pirmą savo sezono dvikovą pradėjo gana vangiai, o per pirmą kėlinį nei viena iš jų taip ir neįgijo jokio pranašumo 10:10. Antrąjį kėlinį 20:15 laimėję „BC Dugno“ žaidėjai prieš antrą rungtynių pusę įgijo 5 taškų persvarą 30:25. „BC Dugnas“ jau pirmojoje rungtynių pusėje privertę prasižengti 3 kartus „BC BaC“ pagrindinį aukštaūgį Mantą Linkevičių, susikūrė sau labai palankias sąlygas žaisti norimą žaidimą. Daugiausiai Rapolo Čepės ir Manto Leonavičiaus dėka 2011/2012 metų SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS čempionai rinko daug taškų iš po krepšio, o neretai šie aukštaūgiai netik pelnyvavo taškus, tačiau dar ir priversdavo varžovus prasižengti. Po labai užtikrinto „BC Dugnui“ trečio kėlinio 20:8 pirmaujanti komanda pabėgo į priekį 50:32, o ketvirtą kėlinį ir toliau darę kas geriausiai sekasi susikrovė ir labai nemažą persvarą. Dvikovą labiau patyrusi komanda laimėjo 70:45. Prie pirmosios komandos pergalės labiausiai prisidėjo Rapolas Čepė ir Mantas Leonavičius. Pirmasis pelnė 25 taškus ir atkovojo 16 atšokusių kamuolių (27 naudingumo balai), antrasis debiutavo taip pat pasiekdamas dvigubą dublį 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių (16 naudingumo balai). Netikėtumu varžovams turėjo tapti ir 10 taškų pelniusio komandos vadovo Neriaus Rutkausko pasirodymas, tokių dvikovų kai šis žaidėjas pasiekia dviženklį taškų skaičių iki šiol per keturis sezonus yra buvę vos trys. „BC BaC“ jaunimui po 9 taškus surinko Ugnius Stulginskas ir Dominykas Jankovskis. Abu jaunuoliai aktyviai pradėjo dvikovą, tačiau vėliau tarytum išnyko ir buvo visiškai nepastebimi.

„KK Spalio krantas“ vos išnešė sveiką kailį rungtynių pabaigoje 60:58. Pirmosiose trijose dienos rungtynėse intrigos visiškai nebuvo, tačiau lygos naujokai „Bet koks“ ir pernai „BC Garazho“ pavadinimu žaidę „KK Spalio krantas“ sugebėjo sukurti labai įdomų reginį. „Bet koks“ komandai pirmas kėlinys buvo tarytum pirmas žygis į žvalgybą, mažos klaidelės ir nesusikalbėjimas gynyboje, leido Roko Ramanausko į priekį vedamai komandai per dvitaškį metimą pabėgti į priekį 15:13. Antrajame „Bet koks“ komandos puolime atsirado daugiau drausmės, o pagerėjusi gynyba leido komandai išnaudoti greitų puolėjų privalumus kontraatakose. Po 20 minučių geriau pataikę „KK Spalio krantas“ žaidėjai įgijo 4 taškų persvarą 31:27. Trečią kėlinį ir toliau „Bet koks“ komandai sunkiai sekėsi sulaikyti Roką Ramanauską, kuris jei nepelnydavo taškų pirmu bandymu, tai padarydavo antruoju arba stojęs prie baudos metimų linijos. Po 30 minučių įdomios kovos „KK Spalio krantas“ susikrovė 8 taškų persvarą, kuri esant nedideliam rezultatyvumui buvo pakankamai saugi. „Bet koks“ komanda nesusitaikė su tuo, kad varžovai buvo arčiau pirmosios pergalės ir iki susitikimo pabaigos likus 4 minutėms pakilo į lemiamą šturmą. Puikiai savo komandos puolimui vadovavęs Tomas Tarasevičius pataikė du svarbius tritaškius ir nežinia kuo viskas galėjo pasibaigti jei ir trečias šio gynėjo tolimas metimas būtų pasiekęs tikslą. Priartėjė prie varžovų „Bet koks“ žaidėjai darė viską, kibiai gynėsi, siuntė varžovus prie baudos metimo linijos ir patys rasdavo būdų mažinti persvarą, visgi paskutinė ataka nebuvo gerai parengta ir „KK Spalio krantas“ į savo sąskaitą įsirašė pirmą sunkią pergalę. Nugalėtojams 28 taškus surinko Rokas Ramanauskas, 15 pridėjo Mantas Gajauskas. „Bet koks“ komandai po 13 taškų surinko Kristupas Prišmantas ir Tomas Tarasevičius, būtent šie žaidėjai ir buvo komandos atgimimo šaukliai, dar 10 taškų ir 12 atšokusių kamuolių pridėjo Karolis Ambrazaitis.

Naujokai kokybišku krepšiniu nepasižymėjo. Rungtynes geriau pradėjo „Ramios Avys“ žaidėjai ir po pirmo kėlinio pabėgo 14:7, tačiau Mariaus Kazlausko dominavimas po abiem krepšiais leido „Žalio Oro“ kolyktyvui atsitiesti ir per antrą kėlinį perimti žaidimo iniciatyvą. Trečiajame Julius Rukšėnas ir Evaldas Prokofjevas, padarė viską, kad jų vedama į priekį „Ramios Avys“ komanda ir vėl susigrąžintu žaidimo kontrolę į savo rankas. Prieš ketvirtą kėlinį pirmaujanti komanda turėjo 9 taškų pranašumą 40:31. Ketvirto kėlinio pabaigoje visas rungtynes pirmavusios komandos žaidimas subyrėjo, o penktą pražangą gavus ekipos lyderiui Juliui Rukšėnui be Evaldo Prokofjevo komandoje neliko žaidėjų, kurie galėtų komandą „patraukti“ į priekį. Sumaištimi varžovų stovykloje netrukus pasinaudojo „Žalias Oras“ žaidėjai, kurie nors kelis kartus suklydo lygiose vietose sugebėjo tą patį priversti padaryti savo varžovus, kurie paskutinę akimirką iš savo rankų paleido pergalę, kuri dar likus iki dvikovos pabaigos 5 minutes tvirtai buvo jų rankose. Rezultatyviausias ir naudingiausias pirmos istorijoje „Žalio Oro“ pergalės 52:50 kalvis buvo Marius Kazlauskas (20 taškų, 17 atkovotų kamuolių, 23 naudingumo balai), 10 taškų pelnė Sigitas Vėžėlis„Ramios Avys“ komandos nuo pirmojo pralaimėjimo neišgelbėjo varžovams labai daug bėdų kėlęs Julius Rukšėnas (17 taškų) ir svarbiais momentais taškus pelnęs Evaldas Prokofjevas (9 taškai).

Efektingai ir efektyviai žaidusių vicečempionų užtikrinta pergalė. Abi komandos praėjusį sezoną baigė pralaimėjimais finaluose. „Išjunk šviesą“ pralaimėjo super finale, o „KK Alkani“ liko antri paguodos turnyre. Pirmą kėlinį „Išjunk šviesą“ dar nejungdami aukščiausios pavaros pabėgo į priekį 14:7. Antrajame puikiai nusiteikusi jauna ir ambicinga komanda pademonstravo aukščiasio lygio puolimą kuris iškarto apnuogino „KK Alkanų“ gynybos problemas. Daug greitų kontraatakų, kurių net dvi baigėsi įspūdingais Mato Budgino ir Žygimanto Kosarevo dėjimais, laiku pataikyti tolimi metimai leido įsibėgėjusiems vicečempionams susikrauti 20 taškų persvarą 41:21. Po didžiosios petraukos „Išjunk šviesą“ ir toliau demonstravo užtikrintą žaidimą, kas neleido varžovams net pasvajoti apie geresnį rezultatą, prieš ketvirtą kėlinį daug žaidėjų ibandžiusi „Išjunk šviesą“ savo rankose turėjo jau 30 taškų persvarą, o ketvirtajame ji šoktelėjo net iki 40 taškų atžymos, varžovams šansų nepalikę praėjusio sezono išsišokėliai rungtynes laimėjo 89:45. Stebint „Išjunk šviesą“ komandos žaidimą buvo matyti, kad vaikinai per vasarą labai netinginiavo, daugelis iš jų jau sezono starte pademonstravo puikų fizinį pasirengimą. Nugalėtojų gretose 21 tašką surinko žemės traukos dėsnius laužantis Matas Budginas, Martynas Rakauskas pataikęs visus tris tolimus metimus prie pergalės pridėjo 13 taškų, puikų pasirodymą surengė ir įžaidėjas Paulius Leščinskas, surinkęs 11 taškų ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, po 10 spėjo surinkti Lukas Motiejūnas ir užtikrintai savo minutes aikštelėje išnaudojęs Vladas Tamašauskas. „KK Alkanų“ komandoje Rapolas Šlajus buvo pastebimiausias, gynėjo sąskaitoje 14 taškų, kitų jo komandos draugų sportinė forma tikrai nedžiugino.

Naujokų derbyje „(Ne) Rimta komanda“ neatsilaikė prieš „BC Bokalaurus“. Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, tačiau labai atkakliai, „(Ne)Rimta komanda“ po 10 minučių kovos atsiliko vieninteliu tašku, tačiau per antrą kėlinį susitvarkiusi gana pagirtinai gynyboje sugebėjo įpusėjus dvikovai pirmauti 23:22. „BC Bokalaurai“ po didžiosios pertraukos „atgijo“, o jų varžovai pateko į duobę į kurią juos vis giliau stūmė didelis klaidų skaičius, lygiose vietose prarasti kamuoliai ir labai prastas pataikymas iš visų aikštelės vietų, kaip reikalas palengvino „BC Bokalaurų“ užduotis gynyboje. Po trijų visiškai skirtingų kėlinių „(Ne)Rimta Komanda“ atsiliko jau 32:39. Ketvirto kėlinio pradžioje ambicijų į pergalę dar turėjo abi komandos, tačiau po to, kai atsiliekančios komandos puolimas pasiekė visišką mirties tašką „BC Bokalaurams“ neliko nieko kito, kaip tik pasiimti tai ko jie nusipelnė, pergalės 50:36. Nugalėtojus į pirmą sezono pergalę atvedė 20 taškų pelnęs Paulius Jasukaitis. Jam neblogai talkino 10 taškų varžovams „susmeigęs“ Marijus Šveikauskas, Simono Zairio indėlis 9 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. Pralaimėjusių gretose 16 taškų pelnė Darius Petrauskas, kitų ekipos narių indėlis debiutuojant vos apčiuopiamas. Net 6 pralaimėjusios ekipos nariai iš 10 šiose rungtynėse surinko neigiamus naudingumo balus.

Grupės favoritai jau rungtynių pradžioje tėškė naujokams antausį. Jau pirmasis kėlinys parodė, kad lygos senbuviai ir vieni iš šio sezono favoritų „KK Reaktorius“ debiutantams nedarys jokių nuolaidų. Po 10 pirmų minučių praėjusio sezono bronzos medalininkai į savo krepšį buvo praleidę vos 2 taškus ir spėją susikrauti 23 taškų persvarą. Jokių šansų rinkti taškus neturėjęs „Trys su nesportine“ kolektyvas per antrą ketvirtį padarė pažangą puolant varžovų krepšį, uždarbis – 11 taškų, tačiau  nuo pat pirmų sezono rungtynių „žeminti“ varžovus „A“ grupėje pasirengęs „KK Reaktorius“ jų surinko vos ne tris kartus daugiau ir prieš antrą rungtynių dalį 56:13 jau turėjo pergalę savo rankose. Didelės motyvacijos ir toliau „skriausti“ naujokus neturėję favoritai trečią ir ketvirtą kėlinį jau taupė degalus, tačiau ir tada varžovai nepriartėjo nei per žingsnį. Galutinis rungtynių rezultatas 99:46 puikiai parodo, kiek daug reikės pastangų šį sezoną komandoms norinčioms bent pasipriešinti šiam penktą sezoną skaičiuojančiam kolektyvui. Įdomus faktas, kad iš 10 žaidėjų kurie „KK Reaktorių“ vedė į pirmą pergalę tik du prie komandos prisijungė pernai, likęs aštuntukas komandoje žaidžia nuo jos debiutinio sezono. Nugalėtojams Ignas Juškevičius pelnė 18 taškų, Gintas Petrikas 15, Paulius Maciulevičius 12, Eduard Rogačiov 11. „Trys su nesprtine“ Miglius Dambrauskas ir Karolis Bagdonas surinko atitinkamai 14 ir 10 taškų.

Deimanto Pavlovskio ir Dariaus Jovaiškos duetas pelnė daugiau taškų nei varžovai, o „Broliai Šaunuoliai“ sezoną pradėjo lengva pergale. „Broliai Šaunuoliai“ pasekė lygos senbuvių pavyzdžiu ir jau pirmojoje pusėje susikrovė 19 taškų persvarą 39:20. Apuskų komanda nemažino ir trečiajame kėlinyje, užtikrintas žaidimas gynyboje ir platus puolimo arsenalas leido vienai iš titulaučiausių SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE per visą istoriją komandai ir toliau dididinti persvarą kuri prieš ketvirtą kėlinį pasiekė 32 taškų ribą. Net 44,44% taiklumu tritaškius šiose rungtynėse metę „Broliai Šaunuoliai“ ketvirtą kėlinį leido „Patėvio Malkinės“ komandai sužaisti puolime geriausią ketvirtį, tačiau patys atakuodami varžovų krepšį labai retai užsikirsdavo ir dar labiau pasididino ir taip nemažą persvarą 86:47. Kovą dėl atšokusių kamuolių „Broliai Šaunuoliai“ laimėjo 41-24, rezultatyvių perdavimų grafoje 21-8, kaip ir pataikytų metimu kategorijose pergalę iškovojusios komandos pranašumas taip pat buvo akivaizdus. Nugalėtojus į priekį vedė puikiai pataikę Deimantas Pavlovskis ir Darius Jovaiša kartu surinkę 48 taškus, pirmasis jų pelnė 26, antrasis 22 (6/10 tritaškiai). Pastebimas buvo ir Gediminas Povilauskas. Puolėjas pelnė 11 taškų ir atkovojo 15 atšokusių kamuolių, nei vieno metimo neprametęs Darius Dūdėnas prie pergalės prisidėjo 12 – ka taškų. Pirmą blyną prisvilinusios „Patėvio Malkinės“ gretose Rokas Krūminas surinko 13, o Erikas Vinciūnas 10 taškų.

Evaldas Rastenis ir Laurynas Kirlys sezoną pradėjo įspūdingai, o rezultatyviausiose dienos rungtynėse pergalę šventė „KK Fuxai“. Vos 5 žaidėjus savo dispozicijoje turėjusi „Sietuva 23“ komanda pirmą kėlinį niekuo nenusileido dvigubiems čempionams. Po 10 pirmų minučių švieslentėje degė skaičiai 23:23. Antrą kėlinį Evaldo Rastenio vedama komanda ėmė gęsti, o Laurynas Kirlys „KK Fuxams“ surinko didžiąją dalį taškų ir sukrovė saugią 16 taškų persvarą įpusėjus rungtynėms. Po didžiosios petraukos nepailstantis Evaldas Rastenis toliau pratęsė savo įspūdingą pasirodymą, o jo pastangų dėka „Sietuva 23“ ėmė varžomas kelti vis daugiau bėdų. Komandos gynyboje per daug nesistengė atsiliekantys nenorėdami išeikvoti visų jėgų jas taupė, o čempionų titulą ginančios komandos tikslas buvo vienas įmesti kuo daugiau taškų ir nesvarbu jiems buvo kiek jų įmes varžovai. Po abiems komandoms gero ketvirto kėlinio rungtynės baigėsi „KK Fuxų“ pergale 103:81. Nugalėtojų gretose 43 taškus surinko Laurynas Kirlys, Nerius Pigaga debiutavo pelnydamas 21 tašką, Edmundas Katovičius ir Arūnas Baronas atitinkamai pridėjo 15 ir 14 taškų. Savo klasiokų likimo valiai nepalikęs Evaldas Rastenis surengė įspūdingiausią pirmojo turo pasirodymą, gynėjas pelnė 49 taškus, atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir viso surinko 48 naudingumo balus. Tadas Gečys ir Paulius Ilekis savo komandai pelnė 14 ir 10 taškų. Nuo didesnių sunkumų, kurie ir taip buvo dideli „Sietuva 23“ dažniausiai gelbėjosi tolimais metimais, jų lygos debiutantai pataikė 11 iš 40.